Funguji na rozlišení 1366x768, ve Firefoxu a jsem amatér, takže za rozplizlost vzhledu... nemohu.
|PATISK SE ZAPOVÍDÁ.|
|Reklamocpavci, odejděte, nebo budete asimilováni.|

Čelem k pravdě (hlavou do zdi)

29. srpna 2013 v 13:31 | Provinilec |  | Provinilcovy hemzy

Blog vztekle zarachotil celým svým rozvětveným duchovním tělem, až začal binární kód uvažovat o možnosti, že se neudrží.
"A co já, co?!" vyštěkl. "To se mě fakt chystáš smazat? Po tom všem? Po HP a všech těch designech a tak?"
Provinilec se na gauči ještě víc přikrčil. "No..."
"No?!"
"Nech mě domluvit," ohradil se Provinilec. Blog se opět zatřepotal nelibostí, ale bylo poznat, že konečně poslouchá. "Já ti řeknu, až domluvím, jo?"
Blog zavrčel.
"To máš tak," nadechl se Provinilec a roztržitě přitom pohyboval rukama. "Prázdniny končí. To je ti jasný. A my se prostě musíme podívat pravdě do vočí.

Tohle já nezvládnu. Bude fakt milý, když mi Stvořitelé dovolí chodit na tréninky Allkampf-Jitsu, ale vopravdu nemůžu čekat víc, kapiš? Ani na toho Přítele nebudu mít čas. Gympl mi sežere úplně všecko."
Vtom se Blog prudce sklonil a téměř Provinilci urazil nos Záhlavím. "Ty si prostě ten čas UDĚLÁŠ!" zařval.
Faktem je, že na to, aby se Provinilec lekl, to stačilo, jenže se myslí zrovna toulal u té děsuplné Představy-nekonečného-učení-se. Blog ji zmerčil, nafoukl se a přirazil ji ke zdi. Tak, a dej pokoj.
Provinilec to nejistě sledoval. "Děkuju," utrousil pak.
"Vůbec není zač," hlásil samolibě Blog. "Nuže?"
"Nenechals mě domluvit," pronesl ukřivděně Provinilec.
"A jo. Tak začni znovu!"
Ach, ty jsi hajzl! pomyslel si Provinilec, nicméně pokračoval. "Musíš si uvědomit, že jednak už neumim -"
"HOUBY!"
"Fajn, fajn! Už nepíšu povídky, a tak tu prostě nic neni, a i kdybych s nima pokračovala... chtěla pokračovat, tak prostě nebudu mít kdy, kapiš?" Nějak často používam 'prostě'. Provinilec nad svou nedokonalou mluvou znechuceně nakrčil nos.
"Vždyť o tom mluvím pořád. Ten čas si uděláš."
Provinilec zoufale složil hlavu do dlaní. "Domů budu přicházet odpoledne, a sice pozdějc než dřív. Čtyři hodiny tejdně zabiju tréninkem a zbytek si budu muset do mozku rvát ty tuny vědomostí, abych nevylítla hned v prvním pololetí. (Víme, že poslední dva ročníky základky jsem flákala přímo neuvěřitelně.) V noci neusnu, jako vždycky, poněvadž budu přemejšlet nad tím, zdalipak se s přítelem odcizíme či nikoliv..." Něco nepříjemného jej přimělo vzhlédnout.
Blog se mu svědomitě věnoval duchovníma očima plnýma nezdravé ironie.
"Ó ano," zvolal posměšně, "jistě, tvrdíš, jak budeš strašně vytížená, jak budeš makat od rána do noci a jakej chudášek to z tebe zůstane, když se nesetkáš s Přítelem. Tak zaprvé!" křikl Blog a Provinilec sebou trhl. "Uvidíte se na allkampfu." Provinilec si s bodnutím v hrudi vzpomněl na chvíle, kdy musí do svého drahého Přítele kopat a mlátit. "Zadruhé! Na něj si čas VŽDYCKY najdeš, ty čarodějnice, tak proč ne sakra na mne?"
Navzdory víceméně nelichotivému oslovení to opravdu zaskučel spíše smutně než rozzuřeně.
"Jo," povzdychl si Provinilec. "Máš pravdu." Zatímco Rubriky povídek a básní se zachvěly nadějí, dával si pozor, aby další větu nezačal slovy 'jenže' nebo 'ale'. "Teoreticky," zdůraznil a chviličku počkal, chtě si být jistý, že mu Blog neskočí do řeči, "by to šlo, jasně že jo, teoreticky jde spousta věcí... a některý i v praxi..." Provinilec se myšlenkami opět vytratil, tentokrát za účelem nalezení poslední napsané kapitoly, nejnovějšího literárního pokusu...
Blog to uzřel první a rozplakal se; Rubriky povídek a básní se najednou o polovinu zmenšily. Znělo to jako trhající se pavučina.
"Sedmnáctýho devátý dvanáct," přečetl tiše Provinilec. Rok. Skoro rok ani řádku prózy!
"Stejská se mi po Belle," fňukl Blog, splasklý, bez energie... kdyby se chtěla Představa-nekonečného-učení-se zjevit, nikdo by jí v tom nezabránil, jenže všechny představy, myšlenky a vzpomínky vycítily nepříznivou atmosféru a nechaly ty dva v tichu a prázdnu.
"Mně taky," zašeptal Provinilec. "Počkej," pousmál se znaveně, "ona je teď vlastně Victoria."
Blog zase jenom fňukl.
"A píše o..." Provinilec náhle ožil, z nešťastné hromádky se rázem stala mírně gestikulující osoba chrlící souvislé věty. "... Hele, věděls, že článek, co jsem sem chtěla dát, měl bejt původně o Darrenu Shanovi? Chtěla jsem se rozepsat o Městu, tý trilogii pro dospělý. S mamkou jsme se shodly, že rozhodně nemá takový to kouzlo jako upíři nebo Demonata, že už se s tím pan Shan až tak nepiplá. Příběh je bezva, to je u něj vždycky, ale kvalita šla o něco dolů. Pořád je to čtivý, ale ne tak jako předchozí ságy. Pořádně mi to došlo, když -"
Zarazil se a propíchl Blog pohledem. "Žiješ?"
Duchovní inkarnace Provinilcova vědomí se spokojeně protáhla, tak spokojeně, že to zavánělo úsměvem.
"Jen pokračuj, Mai. Možná mě umřít nenecháš."

---------------------------------------------------------------------------------------------

Pohádky mívaj dobrej konec, co? :-) Tenhle článek je takový přemýšlení, opravdu jsem nejdřív uvažovala o smazání, neboť netuším, jak bude vypadat nový školní rok. Však víme, že ani o těch prázdninách jsem se nijak nečinila. Lítala jsem venku, jezdila za přáteli, za Přítelem... nu, prostě zkoušela nějaké to sociální vyžití, což mne dosud stále napůl láká i odrazuje.
Nakonec tedy blog neruším. Přesvědčil mne. Také se popichuji, že vzhledem ke své Povaze všechno-hned-vzdám, bych právě měla dál pokračovat :-)

Allkampf-Jitsu je má nová záliba. Jedná se o karate Shōtōkan (tenhle přepis mám nejraději, ačkoliv vodorovné čárky se používají, myslím, jen u popisu výslovnosti), brazilské Jiu Jitsu a spoustu dalších prvků smíchaných do dalšího bojového umění (aspoň doufám, že je to tak :-D). Vždycky jsem si říkala, že je třeba něco umět, abych se coby nešťastnice dívčího pohlaví nestala obětí nějaké úchylárny. Také bych to ráda udělala kvůli své fyzičce - co jsem přestala tančit, šla rapidně dolů.
Účastnila jsem se posledních dvou tréninků v červnu a pár o prázdninách - dnes půjdu na poslední z nich. Doufám, že mi v nich rodičovstvo dovolí pokračovat i během školy, zatím to ovšem vypadá bídně. Naděje umírá poslední :-) (ale stejně jednou umře.)

Jsem ráda, že jdu na gympl. Je to dobrá škola, učení mne baví a snad tam potkám i fajn lidi. Začínáme v pondělí, že? :-)

Jestli se příspěvky na tomto blogu omezí na jeden za půl roku anebo si po třech letech průšvihů a omlouvání konečně vytvořím rozpis denních úkonů, jejž bych jako "postižená" prokrastinací a nedochvilností zoufale potřebovala, to se uvidí.

Kromě Provinilce jsem snad získala zpět své jméno a dále jsem zvědavá, co se mnou Blog provede. Do konce prázdnin bych mohla ještě o něčem poreferovat, ale opět nic neslibuji. Na to jsem příliš nespolehlivá a neustále se za to stydím.

Buďte zdráva, Stvoření!

Maitter z Creepfellu :-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Aki-chan Aki-chan | Web | 29. srpna 2013 v 16:07 | Reagovat

Jsem moc ráda, že blog nehodláš rušit. Ráda čtu všechny tvoje články, ať už jsou o čemkoliv. S přáním k více a více článkům.
Aki :D

2 Victoria Victoria | Web | 1. září 2013 v 13:16 | Reagovat

ČLÁNEK! Mai, napsala ČLÁNEK! Jo!!
Ale počkat!! Rušení blogu? Ehe?
Nejmilejší Mai, tak tohle ať už tě nikdy nenapadne! Chceš mě naštvat? Fakt? Já jsem sice klidný a, ehm, vyrovnaný člověk, ale když se naštvu...to nechtěj zažít! :-D
Ale vážně, tyhle myšlenky zavři pěkně do bedny, omotej ji řetězy a shoď ji do nejhlubšího oceánu. Přestaň se sakra vymlouvat na nedostatek času! Nějaká chvilička se vždycky najde, i kdyby se tu měl objevit jen jediný článek za měsíc. Takže nakonec jdeš na gympl? :-) Velká gratulace! Vím, jak strašně moc si po tom toužila :-). (M)učení sice není žádná sranda, ale třeba tě to bude bavit :-). Já osobně už se sice nemůžu dočkat, až konečně půjdu za rok na výšku, ale ty musíš myslet pozitivně! Rozhodně tě nechci odradit už na začátku :-). Já když jsem viděla na našich stránkách svůj rozvrh hodin, málem se mi obrátil žaludek :-D. Těch devět hodin angličtiny týdně bude utrpení, ale když už nic jiného, aspoň se naučím nadávat anglicky :-D. Allka - něco zní moc zajímavě :-). Tak bych chtěla umět nějaký parádní sport, ale bohužel mám jeden velký handicap - obě nohy levé :-D. Nu což, nikdo není dokonalý, zatím si musím vystačit s tréninkem 3x týdně v posilce :-). Hele, ale ne že mě pak zmlátíš, až budu zlobit :D. Mimochodem, taky jsem silný prokrastinátor (hrozné slovo, člověk by si na něm málem zlámal jazyk). Zní to sice jako sranda, ale minulý rok jsem fakt dělala všechno na poslední chvíli :-D. Matně si pamatuji, jak jsem dělala prezentaci do dějepisu a skončila jsem asi v jednu ráno :-D. Musím na tom nějak zapracovat (mohla bych třeba začít tím, že si přepíšu ty sešity do psychologie...muhehe) :-D.
Tvůj přítel snad pochopí, že toho máš hodně. Nějak to půjde, uvidíš! Hlavu vzhůru a pryč s depresivními a iritujícími myšlenkami (jsou to svině, to já dobře vím :-D).
Jinak, Oceán krve jsem zatím nečetla (ostuda, já vím!). Vážený pan Shan bude muset bohužel chvíli počkat, protože už dlouho si šetřím penízky na List od Nimrala a Zkrocení zlé ženy (ano, mám ráda Shakespeara...můžeš se smát, já ti to dovolím :-D).
No nic, asi bych už to pomalu měla ukončit - opět jsem se kapku rozepsala :-). Budu ti držet palce, zítra i další dny. Prvák je nejtěžší asi v tom, že se musíš rychle adaptovat, ale pak už to jde samo :-). Tak se měj krásně a piš básně - a nejen ty :-). Užij si první den a žádný stres! To chce klid a nohy v teple!
Eh, radši už padám, zřejmě se o mě pokouší záchvat šílenství :-D.

3 Victoria Victoria | Web | 1. září 2013 v 13:19 | Reagovat

Ještě dodatek - chyby a překlepy prosím ignoruj, psala jsem to ve spěchu :-D.

4 Victoria Victoria | Web | 22. září 2013 v 21:34 | Reagovat

Fňuk! Victoria čeká a čeká a čeká...
Dny ubíhají rychle, ale je to marné - kdepak ta Mai asi je? Ach jo!
Ten, kdo viděl jednu úžasnou kouzelnici se slovy, básnířku, spisovatelku a trošku (trošičku) trhlou dívčinu, nechť se prosím ozve! Dluží mi totiž pořádný článek (nejlépe povídku nebo tu recenzi na trilogii Město) a potřebovala bych ji trošku chytit pod krkem (i když s tím jejím bojovým uměním to půjde dost těžko...). Jenom doufám, že ji nedrží v zajetí zákeřní profesoři. Nebo je ještě možnost, že se spláchla na školních záchodcích. Tak či onak, ten článek prostě napíše! :-D :-D A jestli ne, stanu se její osobní noční můrou :-D.

5 Victoria Victoria | Web | 7. ledna 2014 v 20:55 | Reagovat

NO TO JE DOST! Mai se nám probrala na chvíli k životu! Alespoň někdy, že?!
Ne, promiň :-). Já tě jen trochu škádlím, muhehe. Můj blog byl také ve stavu mrtvého brouka :-D (vlastně svým způsobem pořád je :-D). Jak se máš? Co gympl, líbí se ti tam? :-) Učení baví? Povídej, přeháněj! U mě je to docela mazec, všem maturantům (včetně mě) začíná blikat červená kontrolka :-D. Pomalu začínám odpočítávat, až to utrpení konečně skončí (už jenom 5 měsíců moji gymplácké kariéry - třikrát hurá!) :-D.
Co se týče mého slibu, že budu pravidelně psát na blog, ehm, nějak mi to nevyšlo :-D. Ale jaksi se to dalo čekat :-D.
Jinak, nominovala jsem tě do projektu Liebster award blog (http://victorias-stories.blog.cz/1401/liebster-blog-award-od-anie-cast-i) - otázky najdeš ve druhé části :-). Pokud bys tedy měla zájem, budu moc ráda :-). Zatím se měj pěkně, pilně se uč a studuj :-D a brzy zase napiš (nejen komentář :-D). Ahoji! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama