Funguji na rozlišení 1366x768, ve Firefoxu a jsem amatér, takže za rozplizlost vzhledu... nemohu.
|PATISK SE ZAPOVÍDÁ.|
|Reklamocpavci, odejděte, nebo budete asimilováni.|

Neumětel na gymnáziu

6. února 2014 v 15:47 | Provinilec |  | Provinilcovy hemzy
V konceptech jsem našla jeden bídně načatý článek bez konce, ale líbí se mi dost na to, abych jej sem vložila:

Vlezlelé Vánočce

To jsou ty dny, kdy veškeré známky kultivovanosti začínají mizet. Ty dny, kdy si sednete ke skleničce a za chvíli v sobě máte dvě flašky drahého vína, po němž vám trpkne jazyk, a kdovíčeho ještě. Nemám ponětí, jestli to tak opravdu je, u nás se nepije; ale frekvence rozmístění loužiček zvratků (checht, to je spojení), jež mne doprovázejí, kamkoliv se pak venku hnu, by tomu odpovídal. Na druhou stranu pokud se nad tím zamyslím, louže zvratků potkávám celoročně.

Vlastně ani nevím, proč píši, měla bych se učit. Ne, vím! O tom později.
Gympl je pro mne prakticky tak šílený, jak jsem očekávala: snažím se rozplést všecka klubíčka, stíhat poznámky (snad ještě nikdy jsem nebyla vzhůru celou noc, abych si po nemoci doplnila učivo - náš třídní navíc trpí utkvělou představou, že jakmile se opět navrátíte do náruče mozkuchtivé vzdělávací instituce, jste připraveni na jakékoliv zkoušení a kterýkoliv test).

A v monologu určenému příteli jsem nakonec vyžbleptla: "Jo, jdu psát, beztak se mi stejská po jedné holčině z vedlejšího blogu." Vážně, Vics.

A tady to naneštěstí končí. Zbytek článku je o škole, škole, učitelích a mých neschopnostech. Nemusíte číst, vážně je to nuda.


Inu, kouzlo Vánoc mi kdysi někam upláchlo! Netuším, jestli je to naprostým oproštěním od dětství (to stěží, přeci jen představivosti a šíleností se mi v hlavě stále rodí nejméně dostatek) nebo jinou nemocí, nicméně nepatří to mezi nejhorší věci, co se mi kdy staly.
Komerce je fuj, děti, držte se hezky Ježíška.

Gympl! Ano, i v pololetí jsem stále na gymplu. Vysvědčení bylo strašlivě příšerné, nejsem na něj vůbec hrdá a jediné, k čemu si mohu gratulovat, je jakžtakž neproblémová povaha (nepočítajíc pozdní příchody, jaj), respektive neriskující/přehananě opatrná, díky níž se učitelé smilovali a nikdo mne nenechal propadnout.
Čtyři čtyřky. Ach jo. A jedna z češtiny. Z češtiny! Z rodného jazyka! (A nejhorší na tom je, že jsem celkem průměrně inteligentní, ale nedovedu si nic zorganizovat. Pak to takhle dopadá.)
Mrzí mne, že se s třídním nemám jak domluvit, vzájemně jsme si nesedli ani co se sympatií/antipatií týče. Má své světlé chvilky, ale je arogantní a hodně si věří - opravdu nemám představu, jak něco vysvětlit člověku, který má dojem, že přesně zná pravé důvody toho, co dělám, a ještě se mne snaží přesvědčit, že mi do hlavy vidí lépe než já sama. Ten typ, u něhož si nesmíte dovolit udělat něco špatně, nebo vám to bude předhazovat po celý zbytek studia. Poznámky, které "diktuje", se dají stihnout obtížně.

Doufám, že to nezní tak šíleně předpojatě, jak se mi to jeví. *uchechtne se* Ale ve škole takovýhle opravdu je. Snažím se brát každého objektivně a koneckonců u pana češtináře/třídního mohu vycházet jen z hodin ČJ a návštěv domu kultury. Dost mne ovlivňuje i odér, který za sebou všude tahá. Potom, co nám po víkendu vrátí třídnici, je tak silně načichlá cigaretovým kouřem, že už nad tím žasli i jiní profesoři. Pomalu si z toho dělám legraci, že jako službě na třídnici mi, ač na nikotinu nezávislé, přesto smrdí ruce kouřem. Dokonce i opravené testy jsou na tom stejně!
Kdyby se mi z toho nezvedal žaludek, což je záležitost dosud neovlivnitelná, neměla bych takový problém.

Paní na biologii, zeměpis a němčinu jsou úžasné, výklad od nich je srozumitelný; naučí; co nechápeme, vysvětlí. Za ně jsem opravdu ráda, a to nemusím ani němčinu, ani zemák. Vlastně každý učitel kromě pana třídního -

Šmarjá, na matematiku jsem zapomněla!
Paní matematikářka... k ní vám převyprávím, jak vypadá většina hodin, ne-li každá - pokaždé ji někdo, i já, nechápající, tupá, nestíhající já upozorňuje na chybu/chyby v příkladu, který na tabuli počítá, a to ať už se to týká látky staré či nové. Tahle paní se na vyučování očividně nijak přepečlivě nepřipravuje. Jednou nám polovinu tabule popsala novou látkou, potom si uvědomila, že je to špatně, smazala ji a celou přepsala.
A z toho se učme.

Náš gympl je prý (prý, teď už prostě musím použít tohle ošklivé slovo) vyhlášený tím, jak důkladně studenty připravuje na vysokou školu. A čekala jsem kvalitní učitele, prostě něco jako výše zmíněná němčinářka (přísná, ale ne diktátorsky, nezaujatá, férová, látku znovu vysvětlí, i když nechápe jediný student), ale všude. Zklamalo mě to. Nikterak výrazně, jsem zvyklá čekat nejhorší nebo nic (pesimistické, leč vyhovuje mi to), ale přece ano. Říkala jsem si, že jsem na tu školu malá, neschopná a tak vůbec... momentálně je můj názor "jaké si to uděláš, takové to máš" a že to bude hlavně o vlastní snaze a dohledávání učiva doma. Zrovna nejzákladnější předměty, a my dopadneme takhle.
Je mi jasné, že jsou to všecko "jen" lidé, očividně jsem si však o střední škole dělala iluze... že bude mít nějakou vyšší úroveň. Zjišťuji, že je to všude stejné, i se studenty - všude jsou jak intelektuálové, tak degenti, výsměch je tišší, fikanější, o to tišší, že třeba na facebooku a tak dále...

Z duše nemám ráda sociální sítě, jelikož je kvůli nim spousta lidí odsuzovaná, ale to by vydalo na další hromadu článků. O držkoknížce jindy.

Strašně si přeji, aby maturita z matiky nebyla povinná. Prosím, prosím, prosím. Silně pochybuji, že vůbec zvládnu první ročník, ale i tak... maturitu z matematiky nepotřebuji.

...
Fuf, a někdy možná odpovím i na ony Vikiny otázky :-D

Omlouvám se za egoistický článek, musela jsem to ze sebe vysypat. A aspoň jsem konečně něco napsala. *provinilec je zpět*

Mějte se krásně! :-))

Mai z Creepfellu

P. S.: Město stále zůstává nedočteno :-(
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Victoria Victoria | Web | 6. února 2014 v 20:23 | Reagovat

Jen do toho, Mai! Dostaň  ze sebe všechen vztek a...(doplň dle potřeby), řekla bych, že to potřebuješ jako sůl! Ne vážně, já ti až moc dobře rozumím, zažila jsem téměř to samé. Je mi líto, že se ti gympl tak trochu (hodně) znechutil - teď si neodpustím jedno drobné rýpnutí - já jsem ti to říkala! :-D
Tohle je prostě osud "gymplíků", ten stres a to všechno. Neříká se mi to snadno, ale díky tomu jsem se dostala do hodně nepříjemných psychických problémů, ale doufejme, že tvůj případ to nebude! Víš jak, nějak bylo, nějak bude, hlavně myslet pozitivně! :-)
Váš pan třídní je asi pěkné kvítko, zřejmě pochází z řad nepříliš kvalitních učitelů. To je opravdu škoda - věřím, že kdybyste měli opravdu kvalitního učitele, tvá známka z češtiny by vypadala jinak. Takže si nic nevyčítej, protože ty ten talent máš, známky jsou naprosto irelevantní! :-)
Chceš něco vědět? V prváku jsem měla 3 čtyřky - che, ma, fy - moje noční můra. A celkově to vypadalo nic moc. Vážně si z toho nic nedělej, už to prostě není tak, jak na základce, všechno se bohužel mění. Věř mi, postupně se to zlepší. Já jsem dopadla celkem dobře (průměr známek mám 1,9 - zatím moje nejlepší vysvědčení). Ale nechápu to, protože na písemky se většinou učím tím stylem, že si to přečtu hodinu nebo dvě před písemkou :-D. I když teď už bych se mohla začít učit na maturitu - ach jo, ta prokrastinace, muhehe :-D. Ze mě si příklad rozhodně neber!
Myslím si, že vaše maturita bude hodně zajímavá v tom smyslu, že budete maturovat nějak prazvláštně. Kdo ví, co ti "chytří" zase vymyslí :-D. Ale budu držet palce, snad se ti matematika vyhne širokým obloukem :-).
Hele provinilče, vážně jsem ráda, že ses ozvala! Tak nějak jsem tušila, že toho máš asi moc, ale tvůj článek mě opravdu moc potěšil, byť byl trochu neveselý.
Ještě než se moje maličkost odebere k politologii (který mě kupodivu baví O_O), chtěla bych ti moc poděkovat za milý komentář. Tvé komentáře mi vždycky vykouzlí úsměv na tváři, navíc píšeš tak nějak...jak to říct? Elegantně, s jistou grácií :-) :-D. Taky jsi úžasný človíček a máš moc zajímavou osobnost :-).

P.S. moc se těším, až odpovíš na mé otázky :-). A vůbec nevadí, že to bude na pokračování - čím delší, tím lepší :-D.
P.P.S taky nesnáším sociální sítě - facebooku se vyhýbám jako čert kříži. Je to největší zlo, tenhleten systém!
P.P.P.S jestli se tvůj třídní učitel bude chovat pořád jako...(doplň dle potřeby :-D), radím ti, abys na něho použila to svoje super bojové umění, třeba dá pokoj :-D :D.
P.P.P.P.S na který gympl chodíš, smím-li se zeptat? Trochu mi to připomíná ten náš, také se tam vyskytují podobná individua, která si hrají na učitele :-D.

Měj se hezky, drž se a nenech se nikým vykolejit! :-)

2 Victoria Victoria | Web | 6. února 2014 v 20:27 | Reagovat

Jejda, trochu jsem se rozepsala :-D. Pardon :-D. A chyby prosím okázale ignoruj, nečetla jsem to po sobě :-D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama