Funguji na rozlišení 1366x768, ve Firefoxu a jsem amatér, takže za rozplizlost vzhledu... nemohu.
|PATISK SE ZAPOVÍDÁ.|
|Reklamocpavci, odejděte, nebo budete asimilováni.|

Červen 2014

O Chvíli před koncem a vrcholu mého kuchařského umění

25. června 2014 v 21:54 | Maitter z Creepfellu |  | Provinilcovy hemzy
Po dlouhé době (po uzavření klasifikace a přechození angíny) jsem se dostala do knihovny a konečně si vypůjčila Chvíli před koncem, jejíž obrázek nosím v peněžence snad od osmé třídy (kdy jsme dostávali katalogy knihkupectví), abych na ni nezapomněla. Tehdy mne hrozně zaujal název, obálka (vážně povedená!) i děj.

"Co kdyby vám zbýval jen jeden den života? Co byste dělali? Koho byste políbili? A jak daleko byste zašli, abyste se zachránili?

Samantha Kingstonová má všechno: kluka, o kterého by stála snad každá, tři úžasné nejlepší kamarádky a prostě všechno nej na střední Thomase Jeffersona - od nejlepšího stolu v jídelně až po nejlepší parkovací místo. Pátek 12. února by měl být jen další z řady dnů jejího perfektního života.

Místo toho se ukáže, že je to den poslední..."

Liebster blog award od Victorie

24. června 2014 v 14:12 | Maitter z Creepfellu |  | Provinilcovy hemzy
Zdravím! :-)

Ukončen prvák - bez reparátu, opakování ročníku či vyhazovu. Prostě řečeno, mám více štěstí než rozumu, ale úlevné pocity se takřka nedostavily. Buď je ztlumila tehdy vrcholící angína, anebo guláš, který jsem v hlavě měla ohledně postupu. Chci vůbec pokračovat na gymplu, když se ukazuje, že to nezvládám? Nebo jsem ještě nevyhrabala svůj (samozvaný) potenciál, případně jej vyhrabat nechci, a teprve mne to čeká? Inu, uvidí se ve druháku. K smrti ráda bych věřila, že jej zvládnu lépe, ale mám hrůzu z přeceňování vlastních sil. Už jsem se zklamala hodněkrát.

Konec fňukání. Konečně se vrhám na Liebster blog award, projekt, k němuž mne již na začátku roku přizvala Victoria a já jí tímto děkuji :-)


1. Napíši 10 faktů o sobě
2. Odpovím na otázky ostatních
3. Vymyslím otázky pro ostatní a nominuji 5 lidí - a zde nastává problém. Z blogerů, které bych nominovala, mne napadají akorát dvě slečny, které zdá se skončily s blogařením, a Victoria - ta už se zúčastnila (je skvělá, stojí za to si o ní přečíst), tím pádem mizí i bod pátý, informovat dotyčné o nominaci.
Proč to vlastně dělám, když nemám komu projekt předat? Myslím, že je to hezké pobídnutí k tomu, aby se bloger/ka rozmluvil/a a zároveň si toho někdo všiml. Namísto obvyklých popisů blogu a jeho autora/ky jsou k dispozici konkrétní neobyčejné otázky s ještě neobyčejnějšími odpověďmi - je to možnost popsat sebe z první ruky s vědomím, že ten, kdo se ptá, chce znát odpověď (ať už toho bude litovat či nikoli). A toho se rozhodně chytám:-)

Znovu

6. června 2014 v 14:14 | Maitter z Creepfellu |  | Podivuhodné shluky slov
Tak, článek profilu Provinilce a jeho blogu jsem snad dokončila. Až mě napadne další mnesetýkající šílenost, určitě se tam zjeví. Odkaz lhostejně visí pod záhlavím.

Co se školy týče, příští týden bude nejúmornější - poslední testy a zkoušení před klasifikací a zrovna já mám co dohánět. Jsem vděčná všem, kdo mi drží palce.

Na recenze Divergent a Gravity tedy stále nemám čas :-/ Znamená to, že až se k nim konečně dostanu, půjde spíše o obecné plusy a nedostatky. Věřím však, že odněkud z hloubi vzpomínkových úložišť vytáhnu i podrobnější příklady toho, co mne potěšilo či znechutilo.

S tvorbou to také nepřeháním. Někdy před měsícem jsem vyplodila básničku, jednu ze svých experimentálních, aby školní magazín nehladověl. Dovoluji si ji vložit sem. Prý se dá číst i přesto (nebo proto), že jsem se vypisovala z nehezkého bdělého stavu.