Funguji na rozlišení 1366x768, ve Firefoxu a jsem amatér, takže za rozplizlost vzhledu... nemohu.
|PATISK SE ZAPOVÍDÁ.|
|Reklamocpavci, odejděte, nebo budete asimilováni.|

O Chvíli před koncem a vrcholu mého kuchařského umění

25. června 2014 v 21:54 | Maitter z Creepfellu |  | Provinilcovy hemzy
Po dlouhé době (po uzavření klasifikace a přechození angíny) jsem se dostala do knihovny a konečně si vypůjčila Chvíli před koncem, jejíž obrázek nosím v peněžence snad od osmé třídy (kdy jsme dostávali katalogy knihkupectví), abych na ni nezapomněla. Tehdy mne hrozně zaujal název, obálka (vážně povedená!) i děj.

"Co kdyby vám zbýval jen jeden den života? Co byste dělali? Koho byste políbili? A jak daleko byste zašli, abyste se zachránili?

Samantha Kingstonová má všechno: kluka, o kterého by stála snad každá, tři úžasné nejlepší kamarádky a prostě všechno nej na střední Thomase Jeffersona - od nejlepšího stolu v jídelně až po nejlepší parkovací místo. Pátek 12. února by měl být jen další z řady dnů jejího perfektního života.

Místo toho se ukáže, že je to den poslední..."


Prvních cca čtyřicet stran jsem se musela tak strašně přemáhat, abych vůbec přečetla další odstavec. Nudily mě, obsah se mi příčil; nebyl takřka o ničem (nezvládám kecy o značkách oblečení, vrstvách společnosti na střední škole a tak podobně). Nicméně pečlivé vykreslení toho, jak se hlavní postava chová onen den před svou smrtí, popis jejích vzpomínek a další na první pohled zbytečná slova okolo, jsou (s)prostě nutné k pochopení a vylepšení dalšího děje. A pak kniha konečně začne být zajímavá, takže doporučuji vydržet. Počítám, že do zítřejšího večera ji dočtu, snad nezklame (ještě více).
Od Lauren Oliver jsem si rovnou půjčila i trilogii Delirium - Pandemonium - Rekviem (v knihovně málokdy bývá nevypůjčená celá série), u které doufám v lepší začátek, jelikož se chytá poslední dobou oblíbeného tématu, dystopie. Tentokrát o společnosti, jež vynalezla lék na lásku, a protagonistce, která se před svým vyléčením stihne zamilovat (překvapení!).

Mno a kromě toho, že čtu a poslouchám hudbu, jsem se odhodlala k vrcholu svého kuchařského umění - míchání dobrých věcí dohromady, konkrétně domácí jahodové dřeně, jahod samotných a smetany. Kdysi jsem nebývala tak líná a dokonce smetanu ušlehala *zazubí se*, ale dneškem pravděpodobně degraduji na nejnižší formu kulinářských barbarů, jak by řekl jeden můj dobrý přítel.
Také skládám dohromady piškoty, kysanou smetanu a marmelády, načež to strčím do lednice a prohlásím za dort. A umím špagety.
Což patrně věští, že buď jednou zemřu s ukrutně nespokojeným žaludkem, anebo zůstanu nadosmrti u vaření schopných rodičů, anebo si najdu hodně nenáročného šikovného chlapa :-DMějte se parádně!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Victoria Victoria | Web | 2. července 2014 v 19:31 | Reagovat

Nazdárek, Mai! :-)
Konečně po dlouhé době píšu a doháním vše, co jsem zmeškala (a že toho je...).
Nejdřív ze všeho Ti gratuluji k úspěšnému ukončení prvního ročníku! Muhehe, já říkala, že to zvládneš :-). Teď si konečně můžeš užít zasloužené prázdniny (a víc psát na blog :-D) :-).
Kniha vypadá docela zajímavě. Mám pocit, že o něčem podobném jsem už slyšela, tak třeba to bude ono :-). Každopádně si ji zkusím v knihovně sehnat.
Jé, ty mi děláš  chutě :-D. Náhodou jsi šikovná :-). Nějak se přece začít musí, no ne? :-P
A teď k tvým otázkám. Na výšku jsem se hlásila zde: http://victorias-stories.blog.cz/1402/bude-ze-me-vysokoskolak-kez-by
Bohužel mi ani jedno z toho nevyšlo, takže jsem teď v docela blbé situaci, kdy nevím, co se mnou bude :-(.
V práci to celkem jde, jedná se však o práci uspávací :-D, takže si to dovedeš představit. Ale mám tam spoustu času přemýšlet nad povídkami :-D. Akorát mi hrozně vadí to střídání směn. Poslední dobou mi přijde, že akorát chodím do práce a spím :-D.
Páni, ty jsi našla odvahu číst moje blabásničky? :-D Tak to smekám :-D. Ne, vážně, já básně psát neumím a vím to o sobě :-). Mně jde většinou hlavně o to, že si tímto způsobem vyčistím mozek - taky proto mají mé básničky většinou depresivní nádech.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama