Funguji na rozlišení 1366x768, ve Firefoxu a jsem amatér, takže za rozplizlost vzhledu... nemohu.
|PATISK SE ZAPOVÍDÁ.|
|Reklamocpavci, odejděte, nebo budete asimilováni.|

Září 2014

Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko (USA, 2011)

12. září 2014 v 17:58 | Maitter z Creepfellu |  | Cíťa sleduje filmy (a serijály)
Originální anglický název: Extremely Loud and Incredibly Close
Knižní předoha: Jonathan Safran Foer (česky Příšerně nahlas a k nevíře blízko, ještě jsem ji nečetla, ale chystám se)

© Warner Bros. Pictures


(A vůbec) Prolog

7. září 2014 v 0:16 | Maitter z Creepfellu |  A vůbec, andělé jsou (A vůbec)
Tak před rokem nebo dvěma jsem začala psát vlastní cosi o andělích, ďáblech a podobných existencích. Trošku netradičně - nemají nic společného s Biblí, je to prostě jiný svět.
Tak trochu děj/úvod/představení: Sherée je padlá andělka. No jo, to se stává.
Qasí je padlý anděl, ale jeho přístup k degradování je značně tragičtější než Sheréein.
Asao je člověk, který kvůli Qasímu trčí v říši Padlých s těmi dvěma a nudí se.
Senja je také lidská bytost, přičemž jejím samozvaným povoláním je lovení nadpřirozených bytostí. Nebo nepřirozených, kdybyste se ptali jí.
Ag je flegmatický syn Ďábla. Ten je se svým nejmladším potomkem velmi nespokojen, neb nedosahuje expresivnosti svého sangvinistického dvojčete a cholerické sestry. Agovi přidělil otec jednu z duší, aby jej otravovala tak dlouho, dokud se z něj také nestane aspoň cholerik. Aga to mírně otravuje.
Kasta je mrtvá. Očistci se vyhnula jen proto, že dostala za úkol rozčilovat Ďáblova syna. I když možná, že právě toje její očistec. Hodně ji to otravuje.

Druhák a první úspěchy do života

6. září 2014 v 12:40 | Maitter z Creepfellu |  | Provinilcovy hemzy
Je to fascinující, neuvěřitelné a přes to všecko je to tak - Mai se ocitla ve druháku a daří se jí!
Jak by také ne - učíme se teprve čtyři dny (ač dlouhé), tudíž - i když musím uznat, že se nejmenovaní kantoři urputně snažili - na pořádné zkoušení ještě nedošlo, nicméně příští týden se blíží závratnou rychlostí, přinášeje učitelskému sboru zlomyslnou náladu... kdoví jak dopadneme!
Momentálně je mou hlavní a největší starostí správné zpracování dějepisného referátu, ale po hodinách čtení všeličeho a lecčeho jsem si musela naordinovat přestávku.

The Twilight Saga - Kapitolové

6. září 2014 v 10:48
Psaní TTS nepovažuji za nic ostudného ani stupidního; vzpomínám si, že ty knížky jsem četla ráda a čtvrtý díl mám stále doma - ten a Bree Tannerovou, neboť její příběh považuji za nejlepší (asi že jsem věděla, jak skončí).
Tahle konkrétní fanfikce představuje mé první příběhy na pokračování, často předělávané či promazávané... ale stále první. Nicméně doba zbožňování téhle upířiny je za mnou a odteď budu povídky, jež jsem k ní psala, vyhledávat pouze za účelem odreagování či vypsání se z příšerného slohu (rozhovory, kterých je tu mraky, to jistí). Neznamená to, že je schválně odfláknu - kromě Aliciny sestry Cynthie a Volturiových jsou postavy mnou vymyšlené a budu se o ně hezky starat. Ale celkově působí povídky jinak, jednodušeji, počet postav je nevalný (zvláště první dvě povídky), celé je to z pohledu pubescentů (většinou) pro pubescenty a mladší... a třeba to někoho bude bavit podobně jako mne:-)

Connerovi (Amaris, Henry)

Špatný sluha (Cloe Lusha Volturi, Henry)

Cynthie (Cynthie, Henry, Stuart)

Mámin upír (Ashley, Sarah)

Holka jako já (Madison, Renesmée)