Funguji na rozlišení 1366x768, ve Firefoxu a jsem amatér, takže za rozplizlost vzhledu... nemohu.
|PATISK SE ZAPOVÍDÁ.|
|Reklamocpavci, odejděte, nebo budete asimilováni.|

Druhák a první úspěchy do života

6. září 2014 v 12:40 | Maitter z Creepfellu |  | Provinilcovy hemzy
Je to fascinující, neuvěřitelné a přes to všecko je to tak - Mai se ocitla ve druháku a daří se jí!
Jak by také ne - učíme se teprve čtyři dny (ač dlouhé), tudíž - i když musím uznat, že se nejmenovaní kantoři urputně snažili - na pořádné zkoušení ještě nedošlo, nicméně příští týden se blíží závratnou rychlostí, přinášeje učitelskému sboru zlomyslnou náladu... kdoví jak dopadneme!
Momentálně je mou hlavní a největší starostí správné zpracování dějepisného referátu, ale po hodinách čtení všeličeho a lecčeho jsem si musela naordinovat přestávku.Zažila jsem první životní úspěchy, cha.
Tedy, já je považuji za životní úspěchy.
Byla jsem začleněna do gymnazijního sboru (vítej, ó třetí hlase!). Má třetina na mne může být pyšná, že jsem ohledně toho stále ještě nadšena (a patrně už navěky budu). Cesta k počátku sebeúcty sice zahrnovala oslovení paní sbormistryně, požádání o vyzkoušení a pošetilou, z nervů (a vidin dalšího zbytečného záchvatu pláče) vzešlou otázku "Jak šetrně oznamujete lidem, že neumějí zpívat?" - "Normálně jim řeknu, že neumějí zpívat.", avšak po dlouhých letech nezpívání a dalších letech absolutního hluchu jsem v sobě očividně sebrala vše, co se mi kdy mohlo povést, a zvládla to; opakování předzpívaných tónů a skřehotání stupnice nahoru i dolů. Teoreticky mám možnost být také soprán (první hlas, vyšší ženský; po něm následuje nízký alt), prakticky spíše jen tenor (třetí hlas, vyšší mužský; po něm následuje bas, nízký mužský, a ti jsou neuvěřitelní), poněvadž naslouchání neskutečným výškám, jichž první hlas dosahoval, mne utvrdilo v tom, že v tenoru - hezky příjemně nízko - se mi líbí dost. Četla jsem, že existuje další dělení hlasů, které se nachází mezi hlasy výše uvedenými, ale v našem sboru jsou pouze ony čtyři. *uchechtne se* Mohu říkat náš sbor, jé, já mám radost!

Co je ovšem pro život důležitější - naučila jsem se vařit krupicovou kaši. Strava postavená na špagetách je tímto odsunuta do pozadí, nahrazena novou úrovní mého kulinářského barbarství. (Ne, opravdu nejsem pyšná na to, že zvládám jen tohle. Nicméně v porovnání s mými ostatními úžasnými stránkami to úspěch je. A jaký.)

Co se předmětů týče, zůstává vše při starém, kromě malé obměny v učitelích - skvělá bioložka odešla na mateřskou dovolenou, bezva psycholožka zastupovala jen na rok a fajn tělocvikář se nás vzdal ve prospěch paní učitelky z mateřské se navrátivší. A kromě posunu z psychologie k politologii (teď se pro změnu místo toho, že je psychologie všude, učíme, že jsme součástí politiky, vždy... a všude). V matematice a fyzice opakujeme učivo dávno minulé (v krátké přípravě na souhrnný test z látky prvního ročníku), nepovinným předmětům se vyhýbám, netěším se na první hodinu tělesné výchovy (inu, baví mne, jen nevyhovuji časům, délkám a výškám potřebným k dobrému prospěchu). Múza na mě vyplazuje jazyk a mí imaginární povídkoví přátelé příliš často trpí.

Dnešek je jeden z posledních, ranní mlhou zvěstovaných slunečných dní, slyšela jsem. Nějak mi to nevadí. Ke své nelibosti jsem zjistila, že i na mne slunce působí pozitivně a necítím se stísněně tak často /přeci jen světlo je to kouzelné/, to však nemění nic na tom, že by, být po mém, klidně mohl zůstat věčný podzim či věčné jaro a teplota by neměla klesnout pod deset, pokud nesněží, a zvýšit se nad dvacet, není-li plánována bouřka s mohutným přívalem deště.

Nálada se pohybuje mezi soundtrackem z SG-1 a Shivers (ti na YouTube bohužel k nalezení nejsou, ale pro příznivce irských motivů mám odkaz na jejich web). Inspirace přichází, když nemá (jako obvykle), trojtečky vyměňuji za přehršel závorek. Čtu Stručné dějiny křesťanství a sem tam zděšeně zírám na stránky páně Fundova Ježíše a mýtu o Kristu.

Mám v plánu zvládnout druhák lépe. A zvládnu. Jednoduše musím.


(Tenhle článek je docela legrace, není-liž pravda?)

Hezký den, vážení!
Maitter
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alissane Alissane | 4. října 2014 v 15:37 | Reagovat

Je báječné, že se ti daří, v psaní(od posledně, co jsem tu byla na návštěvě, což je dávno, zaznamenávám pozitivní změny) i tak obecně. (Taky jsem ve druháku))) Zároveň mě těší, že sis stále můj blog ponechala v odkazech, ovšem zřejmě už poleží navěky ladem, jelikož heslo, i cokoliv dalšího, co mi dovolovalo se tam dostat, jsem dávno ztratila někde ve vesmíru. Chvíli jsem uvažovala, zda si založit blog nový, ale pocítila jsem, že by mě spíše rozčiloval, má vlastní hlava tedy pro celistvý svět postačí.
Nuže, snaž se milá Maitter Creepfellská, opečovávej své virtuální království a věř svému umu, jelikož máš proč.
Z vlastní reality zdraví ztracená Alissane))

2 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | 4. října 2014 v 16:02 | Reagovat

[1]: Alissane! Páni, vítej! Mám hroznou radost, že ses zaskočila podívat. Mrzí mne, že rozlehlé prostory blogu opouštíš, ale věřím, že si najdeš jiný způsob, jak realizovat své nápady a příběhy:-) Byla by škoda, kdyby se tvůj elán nepředával dál. (S druhákem přeji hodně štěstí:-)))
Každopádně pokud by se ti někdy zachtělo se vrátit (a kdo ví, třeba jednou opět zatoužíš po vlastní půdě), dej vědět - nenechám si tě ujít.

Děkuji ti (za povzbuzení, příběhy a energii), opravdu. Měj se ve své realitě dobře a kdo ví, někdy naviděnou:-))

3 Victoria Victoria | Web | 4. října 2014 v 21:57 | Reagovat

Hrozně mě těší, že se ti daří :-). Vidíš, já ti říkala, že to nebude tak zlé. Pro mě byl teda nejlepší čtvrťák, ale druhák se taky dal :-D. Tak doufám, že ti zákeřní učitelé moc neubližují, jinak si je podám!
Páni, z tebe bude zpěvačka? :-) Máš vážně odvahu! Brr, když si vzpomenu, jak mě moje profesorka hudebky (a též sbormistryně) donutila zpívat před celou třídou...dá se to přirovnat k hororu. Vážně, v tu chvíli jsem silně uvažovala, jestli nemám utéct. Neutekla jsem. A bylo to hrozné :-D, už jen z principu, že mě ta učitelka nesnáší :-D. Ale je super, že tebe zpěv baví a jde ti, moc ti to přeju :-). Třeba tě někdy uvidím v Superstar :-D, ale ty jsi na takovou soutěž moc chytrá ;-).

4 Victoria Victoria | Web | 4. října 2014 v 21:58 | Reagovat

Jinak, moc se mi líbí tvůj nový vzhled :-). Nejdřív jsem měla strach, jestli jsem někam nezabloudila :-D.
Zřejmě jsi kreativní nejen ve psaní :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama