Funguji na rozlišení 1366x768, ve Firefoxu a jsem amatér, takže za rozplizlost vzhledu... nemohu.
|PATISK SE ZAPOVÍDÁ.|
|Reklamocpavci, odejděte, nebo budete asimilováni.|

(ZOO) Prolog

9. listopadu 2014 v 17:17 | Maitter z Creepfellu |  Za obloukem (ZOO)
(Ó, ano. Opět píši, přetvářím, vylepšuji. Tentokrát souvisleji. Sbohem, měsíční odmlky.
Update 3. 8. 2015: Ehm... dobře, na eliminaci odmlk ještě zapracuji. Siriusovo jméno skloňuji ošklivě i s koncovkou, neboť se tak skloňuje všude v knize i filmech... stejně skloňuji i ostatní jména tohoto rázu.)
Poslední, co si Sirius pamatuje, je souboj Smrtijedů a Řádu na Odboru záhad. Najednou se objevil na poli uprostřed ničeho, bez hůlky, bez přátel i nepřátel. Co se u Merlina stalo? A jak? Je tu vůbec někdo?


Prolog

Jednoduše padal. Neuměl to nijak vysvětlit - vlastně sám ani trochu nechápal, kde se octl. Poslední, co viděl, byl Harry. Jeho kmotřenec se ukázal být velmi dobrým kouzelníkem, ale to Sirius vždycky věděl. Bojovali spolu proti Malfoyovi a Belatrix... Tohle si vybavoval, než zůstala jenom tma, před očima mu kroužily zvláštní spirálovité tvary a zase tma. Podobné prostředí se střídalo nějakou dobu a potom, zničehonic, Sirius prudce narazil.
Nebolelo to - asi by necítil, že dopadl, kdyby se tak příšerně nelekl náhlého výbuchu jasu a rychle se blížící země. Zaklel, postavil se a vzápětí zavrávoral. Z toho, co spatřil, se mu točila hlava.
Byl venku. Svítilo letní slunce a modré nebe se nevyznačovalo ničím zvláštním. Sirius stál na vyšlapané pěšině, všude kolem něj se prostíraly zlaté lány, a pokud jej nešálil zrak, viděl asi tři obyčejně vyhlížející vesnice. Mezi titěrnými řadami domků se táhly louky a lesy a hladká plocha jakéhosi jezera; široko daleko ani živáčka.
U Merlinova klobouku... kde jsem se tu vzal? pomyslel si Sirius zmateně. Uvědomil si, že nemůže najít hůlku. Šmátral v kapsách kabátu i kalhot, dokonce i v těch tajných, a svou hůlku přesto nenašel. Povzdechl si. Samé otázky a žádná odpověď.
Ohlédl se. V dáli se tyčily černé hory, které v něm bůhvíproč vzbuzovaly pocit, že se blíží nějaká hrozba. Krajinu okolo tvořily pruhy lesů a luk. Žádná brána, dveře... Jak se sem dostal? Přemisťovací kouzlo? Je vůbec možné, aby se po něm cítil tak divně, tak v klidu?
V tom zaslechl podivný pleskavý zvuk. Opakoval se nepravidelně, s různě dlouhými pomlkami, a jeho původce nebylo vidět. Kouzelník se divoce rozhlížel na všechny strany, až si konečně všiml zvětšující se temné šmouhy vysoko na nebi. Čím bližší se šmouha stávala, tím hlasitější pleskání se ozývalo. Sirius překvapeně vykřikl, když stvoření poznal.
Drak!
Zalehl do obilí, aby si ho ta obrovská šupinatá potvora nevšimla, a čekal, než přelétne kolem. Bez hůlky by jeho obrana nestála za nic a usmažení si do itineráře určitě nezařadil.
Jakmile se drak stal opět šmouhou a k místu, kde se bezmocný čaroděj schovával, jen slabě doléhal jeho řev, odvážil se Sirius postavit na nohy. Prohrábl si vlasy, vydechl a ještě jednou se obezřetně rozhlédl. Nefoukal vítr, nikde se nic nehýbalo. Vážně by ho zajímalo, ve kterém koutu světa je všem úplně jedno, že jim nad hlavou létá drak.
Sirius vykročil po pěšině a doufal, že její kličky a zatáčky vedou až k obydlené oblasti. Měl by na zdejší lidi několik otázek. Po pár minutách chůze ho to přestalo bavit. Koneckonců, čím rychleji se do vesnice dostane, tím dřív zjistí, co se kruci děje. Pomyslel na svou druhou podobu a soustředil se na ni.
Nic se nedělo. Sirius se zamračil a soustředil se ještě usilovněji. Zvedl se mu žaludek a celým tělem mu projelo nepříjemné mrazení. Nechápavě se zadíval k nejbližší vesnici.
"Fajn!" štěkl znepokojeně. "Tak já půjdu pěšky."
Vlastně by se chtěl zeptat na více než několik otázek.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Victoria Victoria | Web | 9. listopadu 2014 v 21:32 | Reagovat

Promiň, neodpustím si drobné rýpnutí - ŽE TI TO SAKRA TRVALO! :-D
Juchů, tvoje báječná povídka je zpět!
Kapitola se mi zdá krapet upravená, ten drak tam myslím posledně nebyl, ale začíná to parádně :-D.
Ach, Sirius a Harry, já tu dvojici prostě zbožňuji. Je to takové dojemné, hrozně mě naštvalo, že umřel (aspoň podle Rowlingové :-D).
Jsem zvědavá, co jsi vymyslela. Objeví se James? Mám pocit, že ten by to mohl vynahradit :-D.

P.S dlouho jsem přemýšlela nad tím, co je to ksakru itinerář :-D. Ještě že existuje strýček Google :-D.
P.P.S děkuji za milé komentáře :-). Co se týče tvé otázky ohledně povídky, tak kapitoly z pohledu Sama a Jane dávám nahodile. Možná bych v tom udělala nějaký systém, ale na starém blogu mám asi patnáct dalších kapitol, tak už pořadí nebudu měnit. Ale mně osobně se víc líbí kapitoly z pohledu Sama. A schválně si počkej, co provedu Liamovi (*ďábelsky se směje*) :-D.

2 Victoria Victoria | Web | 11. listopadu 2014 v 21:44 | Reagovat

Jestli zkřivíš Siriusovi byť jen jediný vlásek, tak si mě nepřej! :-D
A na další postavy se vážně těším, hlavně duo Sirius + James :-D.
O Liama se neboj, kdo hned mluvil o mučení? :-D Já mám pro něho připravenou zajímavější budoucnost...muhehe!
Díky za opravdu v básničce! Konečně mi ty přechodníky někdo jednoduše vysvětlil :-D. Jak ses to všechno naučila? Já mám taky ráda spisovnou češtinu bez chyb, ale ne vždy je všechno dokonalé, nejhorší je pro mě interpunkce :-D.
Gramatické rýmy vůbec neřeším. Koho zajímá, jestli je to aabb či jiný patvar :-D. Takový Ginsberg si s tím hlavu nelámal :-D.
Každopádně i přes chybu ta básnička prý měla úspěch, ta holka dostala jedničku (což mě zahřálo u srdíčka :-D). Prý ji chce učitelka poslat na nějakou literární soutěž, z čehož jsem chytla dobrý záchvat smíchu :-D. Ale sranda musí být.
Jen tak mimochodem, stále čekám na další kapitolu. Čekám a čekám a čekám! Ach jo, zákeřný gympl, asi ti vyhlásím psací prázdniny :-D.

3 Victoria Victoria | Web | 11. listopadu 2014 v 21:47 | Reagovat

[2]: chtěla jsem napsat díky za opravu, překlepy jsou svině! :-D.

P.S omlouvám se za další extra dlouhý komentář.

P.P.S jestli se ti bude zdát něco nesrozumitelné, tak se předem omlouvám. Nedostatek kofeinu se projevuje :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama