Funguji na rozlišení 1366x768, ve Firefoxu a jsem amatér, takže za rozplizlost vzhledu... nemohu.
|PATISK SE ZAPOVÍDÁ.|
|Reklamocpavci, odejděte, nebo budete asimilováni.|

Survivor reporting for duty

2. prosince 2014 v 22:26 | Maitter z Creepfellu |  | Provinilcovy hemzy
Jsem tu!
Těžko se tomu věří, ale je to tak. Upřímně doufám, že ždímací školní dny budu omezovat čím dál, tím víc. Své myšlenkové obvody s chutí přirovnám k pudinku; všechny informace ke mně tečou nesnesitelně pomalu. Nicméně, za pár let už bych mohla konečně excelovat. Zas jednou. (V rohu místnosti si představte zchátralé dny uplakané pseudoslávy žáka základní školy. Jo, a taky masivní bunkr na obranu proti matematicko-kulometné palbě.)

Takže - jak to vypadá ve stínech?


Přestože mi byla sdělena "dobrá" zpráva, a sice že pětky v prvním pololetí znamenají především uječenější poplach, a nikoliv přímou cestu do horoucích pekel, tj. k reparátu, nemám nejmenší chuť si je na pololetní vysvědčení opravdu nechat vysázet. Byť prakticky skalpovaná, prvák jsem zvládla bez reparátu i pololetního propadu. Očekávám, že druhák bude lepší, a taky se setsakramentsky snažím nestresovat se, abych vstřebala aspoň kousky učiva, které si máme vpálit do mozku. A je fakt, že oproti minulému roku se období pláče smrskla na víceméně občasná. Zjišťuji, že abych prolezla, musí mi bejt všechno šumáč. Teprve pak je hlava ochotná přijímat nové vědomosti. Věřte nebo ne - z frustrace jsem zkoušela cokoliv, co mi kdo radil, a...
Výsledky zaznamenány: žádné zlepšení.
Vydedukovaný důvod všech potíží: nepřekvapivě, prachsprostě teroristická psychika.
Výsledek vnitřní diskuse o pro/proti psychologovi: opět ne.
Určené řešení: více času, více zkušeností.
Pocity a nálady z toho plynoucí: bídné; vznikají dny entusiasmu, kdy si nejsem zcela jistá, nakolik se jedná o entusiasmus ironický, a/nebo rozklepané ignorace vlastních emocí, konkrétně snahy býti aspoň zdánlivě vyrovnaným člověkem (ach, ty neskromné sny pubescentovy!).

Z dojáku výše popsaného vyplývá, že povídky se nehnou z místa. Dosud jsem neměla čas ani na to, si je celé přečíst, natož započít plánované úpravy. Žere mě to a veškeré úsilí padá na vylepšování situace. Spánkový deficit si vesele vybírá svou daň.

(pozn. 3. 12. Z pokusu upravit článek o 4000 znacích vzniká naprosto stupidní boj s blogcézétovským editorem, který mi suverénně tvrdí, že jsem překročila limit 40 tisíc znaků.)


K "umění":

Učím se znovu psát a učím se znovu kreslit. Hlavní je nedělat ani jednu z těchto činností v pokleslé náladě; stvoření "Opovaž-se-přivést-na-svět-další-zrůdu" by se prokousalo ven z mé kůže a muchlajíc jakýkoliv aktuální výtvor v drápech by, plno opovržení, zamířilo ke koši. Mno, takovejch tvorů mám vlastně víc.

Kruci, Mai - nebát se, nebát se, nebát se dělat chyby! V tom tkví jeden z tvých mindráku.

Dej pokoj.


U fotografie jsem si dovolila zvýšit kontrast (omlouvám se za nedostačující kvalitu; až vynaleznu zrcadlovku, která dokáže psát SMS, okamžitě vám dám vědět).
Buchví, co je tahle potvůrka zač. Osobně spoléhám na prostý fakt, že s originálem má společné pouze dlouhé uši a manga velké oči, takže tvrdím, že se jedná o čirou inspiraci. A vlastně ani moc nelžu. Potřebovala jsem něco nekřivého a (přinejmenším relativně) optimistického; originál vyvolává jiný dojem.

K prokrastinaci:

Neodolala jsem a podívala se na první díl Sleepy Hollow, přestože česká Ospalá díra zní, inu, příšerně. A světe, div se - neodradil mne. Dnes následovalo dalších pár epizod - vsugerovala jsem si, že je volný den (zítra mne nečekají testy ani zkoušení). Už jsem si stačila oblíbit Toma Misona alias Ichaboda Cranea (a právě jsem objevila Irvingovu předlohu - knihovno, střez se!), neboť jeho angličtina je... okouzlující. A je to sympaťák.

Jako oddechovku jsem si v neděli pouštěla Cestu vzhůru a konečně se mi začíná líbit i Peter.

Nečtu. Je co, ale vím, že bych se nedokázala odtrhnout, což by mému momentálnímu stavu dvakrát nepomohlo. (Nečtení činí ze života ohavnost.) Čekám na povinnou četbu, F. L. Věka; na něj budeme před Vánoci psát test, a přestože jsem jej na základce četla, dokonce z vlastní iniciativy, v mé paměti na jeho místě zeje prázdná díra.

K dalšímu zjevení:

Nemám nejmenší tušení, jako obvykle, kdy přijdu s dalším článkem, ať už kapitolou, hlášením o živosti/mrtvolnosti nebo tagem (Vics, jen počkej, až zjistím, co to propánakrále vyvádíš). Uvidím podle toho, kolik testů pro nás páni profesoři připraví na následující týden.

Poznámka k dnešku:

Sníh a zimu, stejně tak vedro vynalezl magor; a já to nebyla. Krucipísek, nehledě na to, že mne všude lekají Satanklauzové. Fuj.Přeji dobrou noc, vážení,

Jediný Obyvatel Creepfellu
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Victoria Victoria | Web | 4. prosince 2014 v 23:24 | Reagovat

Ahoj, Creepfellko! :-D
Jsem ráda, že zatím jakž takž přežíváš, gympl dokáže být pěkně úmorný :-D. Období pláče jsem taky měla, ale věř mi, ve čtvrťáku budou všichni vysmátí :-D.
Snad ti všechno vyjde, přeju ti, ať ti učení naleze do hlavy co nejsnadněji (zkus si dát pod polštář svůj sešit, třeba v noci nasákneš informace :-D).

Kreslíš vážně moc pěkně, máš talent! Že by elfí kříženec? :-D
Dělám si srandu :-).
Zatraceně! Takže mi chceš říct, že na prokrastinaci čas máš, ale na povídky ne? Grrr! Ale těším se na odpovědi u tagu :-D.

Jo, zima. Když jsem pěkně v teplíčku, tak mi sníh nevadí, dokonce se na něho dobře kouká. Teď však nastává obleva, takže se ten sníh mění v odpornou břečku. Chci zpátky podzim!
Santu bych nejradši osobně odstřelila. Minulý týden mamka dostala od kamarádky odporného tlustého dědka na saních, prý to má být dekorace. Takže teď společně přemýšlíme, co s ním (podle mě mu bude nejlíp v kamnech, tam je pěkně teplíčko :-D).

Měj se hezky! A brzy se uzdrav :-)

2 Victoria Victoria | Web | 4. prosince 2014 v 23:30 | Reagovat

Jinak, jak pokračuje boj se zdravou výživou? :-D
Já jsem dva dny neměla kafe! Každopádně dneska jsem to nevydržela a jedno si dát musela, abstinence je holt těžká :-D.
A taky jsem sežrala celou Milku - oreo...
Musím přece někde sehnat energii, abych měla sílu na boj s nezdravým životním stylem, no ne? :-D :D

3 Victoria Victoria | Web | 4. prosince 2014 v 23:32 | Reagovat

[2]: jejda, chtěla jsem napsat boj s nezdravou výživou :-D. I když teoreticky by mohly být správné obě možnosti :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama