Funguji na rozlišení 1366x768, ve Firefoxu a jsem amatér, takže za rozplizlost vzhledu... nemohu.
|PATISK SE ZAPOVÍDÁ.|
|Reklamocpavci, odejděte, nebo budete asimilováni.|

Z pošetilých p(a)očinů prokrastinátora

29. prosince 2014 v 13:24 | Maitter z Creepfellu |  | Provinilcovy hemzy
Provinilec se otřásl.
Pravou stranou těla byl natočen ke stěně s okny a vchodem na balkón a byl si stoprocentně jist, že zatímco se pokouší sepsat cokoliv smysluplného, i přes ucházející těsnění všech zavřených dveří na něj z té strany táhne.
A venku sníh. Tolik sněhu...
Provinilec se opět otřásl. Samým odporem začlenil do článku pár novotvarů a špatných pokusů o špatné vtipy, kterých si ovšem všiml až dodatečně a s patřičným zhrozením. Doprovázející lenost nasmůlu znemožnila jejich nahrazení čímkoliv snesitelnějším a vlastně i přemýšlení nad něčím podobným.


Říkáte si, co horšího by tak Provinilec mohl provést, když nestíhá přesně oním šíleným způsobem, jakým nestíhá?
Inu, za nedostatečného dozoru moudřejších osob a vnitřních hlasů by se mohl například rozhodnout, že začně psát články na témata týdne.
Jo.
Myslím to vážně.
Uvědomuji si, že toto rozhodnutí hraničí s bláznovstvím - možná jistou mez už dávno překročilo, avšak... *polkne* avšakběhem posledních sedmnácti mesíců jsem přečetla asi pět knih, včetně povinné četby, což je oproti starému statu jedna kniha/dva dny zatracení hodný úpadek (hanba mi!), který s sebou - nu sláva - s nadšením stáhl ke dnu i můj sloh (pozn. prov. vlastní sloh se mi vůbec nezamlouval ani předtím - co teprve s tímhle upgradem!).
Tak beznadějný osud odmítám. Absťák způsobil katastrofu v podobě šestadvacátého prosince, kdy jsem během čtyř hodin namísto slovanského stěhování národů, Sáma, Velkomoravy a počátků Českého státu přečetla jeden z vánočních dárků. (Pominu fakt, že jsem se pak cítila natolik provinile a časem mrhajícně, že má touha po čtení byla stěží jen zmírněna.)
Rovněž mnou pomalu hlodá hrůza z psaní básní, neboť postrádají jakékoliv poetické kouzlo; jsem prakticky v mínusu. Nechtěla jsem psát rozsekanou prózu, nýbrž volný verš. Mnozí v tom rozdíl nevidí, ale pro mne tam je, vždycky byl a navěky bude.

Zpět k tématu týdne.
Bude to vypadat asi tak, že v rámci tréninku splácám v časovém limitu článek na aktuální téma, (vzhledem k mému odporu k podobným akcím více či méně znechucený), přičemž se vynasnažím, aby byl aspoň trochu kvalitní.
A když ne aspoň trochu kvalitní, tak aby měl hlavu a patu.
A pokud zůstane bezhlavý a (ú)ach(y)illácký, aby se dobře četl.
A nebude-li dobře čitelný, aspoň jsem to zkusila.
Chybami se člověk učí, není-liž pravda?
(Někdy ne. Co naplat - budu doufat.)

Civilní prohlášení:
Téma týdne od nynějška považuji za nácvik slohovek a upřímně doufám, že díky propagaci, která mi obvykle leze krkem (můj starý Creepfell, kout mých soukromých ohavností, s mým okruhem čtenář(ky)ů - a lidé cizejší než jindy? :-D), se objeví nějaká zpětná vazba.


Přeji příjemné, nepromrzlé odpoledne.

Momentálně v dějepisu plavající
Maitter


P. S. Vlastně je za ten myšlenkový obrat nepřímo zodpovědné právě se objevivší téma "Útěk před smrtí". Božínku, na to by se daly vymyslet skvělé, parádní věci! Vsadím se, že až se do něj pustím, budu mít v hlavě prach a vzduchoprázdno.
Hurray.
P. P. S. Mám hroznou chuť vytvořit rubriku Tlama tůdle, ale možná s hulvátstvím tentokrát opravdu přeháním...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Victoria Victoria | Web | 18. ledna 2015 v 14:49 | Reagovat

No, tak kde je teda nějaký ten článek? Povídej! :-D
Taky jsem si říkala, že bych začala témata týdne psát, ale většinou se na dané téma mrknu a řeknu si něco ve smyslu: "Hm, tohle je teda fakt blbé téma. To se bude psát blbě. Počkám si na další..."
Netřeba dodávat, že tohle si říkám už několik měsíců :-D.
Ale tobě držím palce s pravidelností! Ráda si všechno přečtu :-D.

P.S nejvíc se mi líbí název Trest za prokrastinaci a Pravidelné paskvily :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama