Funguji na rozlišení 1366x768, ve Firefoxu a jsem amatér, takže za rozplizlost vzhledu... nemohu.
|PATISK SE ZAPOVÍDÁ.|
|Reklamocpavci, odejděte, nebo budete asimilováni.|

Jupiter Ascending

11. února 2015 v 16:43 | Maitter z Creepfellu |  | Cíťa sleduje filmy (a serijály)
Přicházím s rezencí. Není to Gravity, není to House ani Higher Ground, je to...

Jupiter Ascending!
Přiznávám se, je jednodušší jít s rodinou do kina než si najít čas doma.Režie: Andy & Lana Wachovski (Matrix, V jako Vendeta, Speed Racer, Atlas mraků)
Scénář: Andy & Lana Wachovski
Kamera: John Toll (Poslední samuraj, Správci osudu, Atlas mraků, Iron Man 3)
Hudba: Michael Giacchino (Star Trek, Star Trek: Do temnoty, Speed Racer, Koncert pro jednoho, Úžasňákovi)
Zvuk originální s titulky.
Hlavní role:

Mila Kunis (Jupiter Jones)
Channing Tatum (Caine Wise)
Sean Bean (Stinger Apini)
Eddie Redmayne (Balem Abrasax)
Tuppence Middleton (Kalique Abrasax)
Douglas Booth (Titus Abrasax)
Celkové hodnocení na ČSFD: 57 %
Za mě:
70 %
O co jde: Jupiter Jonesová pracuje v domě boháčů, kde čistí záchody a utírá prach. Každý den vstává ve tři čtvrtě na pět, má nesympatickou ruskou rodinu a nenávidí svůj život.


Mezitím, kdesi ve vesmíru na liduprázdné planetě, se tři sirotci z královského rodu Abrasaxů dohadují o tom, proč se jim nelíbí, že by Balem, z nich ten nejstarší a nejslizštější, měl zdědit Zemi. Samozřejmě, nikdo to neřekne nahlas.Balem má pifku na Jupiter Jonesovou, takže na ni pošle Gollumy po upgradeu, nicméně nejmladší ze sourozenců, Titus Abrasax, s tím dvakrát spokojen není a najme si geneticky modifikovaného lovce Cainea Wise, aby mu Jupiter přivedl.


Z Jupiteřina pohledu to ovšem vypadá tak, že v jedné chvíli se chystá zcela zištně (chce si koupit teleskop, jako měl její v Rusku zabitý otec) darovat svá vajíčka, v druhé chvíli je vražděna malými ošklivými potvorami a nakonec se objeví ušatej chlápek se svítícími létajícími botami a zachrání jí život. Hádejte, komu se to nelíbí.


Jop, Balemovi. Do toho se nám tam melou ještě nějací lovci odměn a vesmírná policie, ale ti jsou vedlejší. Caine se snaží dostat Jupiter do bezpečí a potom zdrhnout z planety, k čemuž mu má dopomoci Stinger Apini. Bohužel, Stinger je na Cainea trochu naštvaný. A potom přijdou na scénu včely...
Jejda. Zdá se, že Jupiter je královské krve.
Nu, a o tom to je.


Můj komentář: (Rozvedu svůj výšplecht z ČSFD.) Jít se fakt jenom bavit a potěšit zrak, tj. přestat s filosofováním a automatickým hledáním prohřešků proti fyzikálním zákonům a faktům (což vzhledem k prostředí stejně nemá smysl, na rozdíl od filmů typu Gravitace) byl v případě JA dobrý plán. Spousta uživatelů zmiňuje vykrádání - čeho kruci? - a podobnost - s čím kruci? S dyzajnem romulanského křižníku ze Star Treku z roku 2009? Vizuální stránka celého snímku je nádherná a už kvůli ní odmítám JA zařadit mezi průměr. Koneckonců na velkolepých a drobných bitvách je film postavený (jejich délka tomu odpovídá); nutno zmínit a vychválit i procházení pevnou hmotou, "výtahy" a tunel skrz Jupiter. Efekty tu mají špičkové.
Šepot Eddieho Redmaynea alias Balema se stal skvělým adeptem na protagonistu nočních můr - ten chlápek je ukázkovej slizoun. Výstup Seana Beana, byť krátký, je velice příjemným kořením filmu a Mila se mi nejvíce líbila, když ji fascinovaly včely - michodem, vážně vtipný nápad; ona je mi v JA vlastně sympatická celá (dosud jsem ji znala pouze díky Černé labuti). Ve scéně "I love dogs..." bych Jupiter Jonesovou něčím flákla, nicméně s Miliným hereckým výkonem jsem spokojená. Konečně vím, jak vypadá ženami opěvovaný Channing Tatum, a co více, konečně si jej budu pamatovat. Sice toho mnoho nenamluvil a jeho postava má scénáristicky mírně nedořešenou minulost, ale ty antigravitační boty to myslím kompenzují. Scéna s byrokracií je nepřekonatelná. Dokonce i závěr se mi líbil.Shrnuto? Jupiter Ascending je sci-fi oddechovka s "téměř-obyčejnou" hlavní postavou, vůbec ne špatnou zápletkou a dokonalými efekty. Bavila jsem se, párkrát se i zasmála. Klidně se podívám znovu.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Victoria Victoria | Web | 13. března 2015 v 11:12 | Reagovat

Film vypadá vážně zajímavě. Asi se na něho brzy podívám - už jen z důvodu režie (Atlas mraků byl famózní, stejně jako další vyjmenované filmy).
Co se týče hereckého obsazení, tak znám akorát Milu Kunis, což je celkem slušná herečka. Ostatní jsou mi matně povědomí, ale nemůžu posoudit. Uvidíme, zhodnotíme :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama