Funguji na rozlišení 1366x768, ve Firefoxu a jsem amatér, takže za rozplizlost vzhledu... nemohu.
|PATISK SE ZAPOVÍDÁ.|
|Reklamocpavci, odejděte, nebo budete asimilováni.|

Vyber si seminář

8. února 2015 v 11:33 | Maitter z Creepfellu |  | Trest za prokrastinaci (pravidelné paskvily na téma týdne)
Vyhrál Trest za prokrastinaci (neboť Pravidelně se zjevující zpaskvilený trest za prokrastinaci se mi nevejde do nabídky). Nejcivilnější a nejsmysluplnější název, který se vystavoval v anketě - ale smířila jsem se s tím. Během dopisování poznámek z biologie jsem došla k osfradiím a obrveným nálevkám a uvědomila jsem si, že je třeba dokončit jeden kverulantský článek.
Varování: puberta, novotvary, sáhodlouhé výpotky v závorkách, angličtina


Takže, všechno do minulého času, termín tohohle tématu týdne jsem prošvihla: vybrala jsem si semináře. Byla nutná school-psychologická intervence, abych si připomněla, co vím, a nestavěla si vzdušný zámky, odbočky a mosty přes každou racionální myšlenku, která mi lítala v hlavě.
Vím, že nestíhám fyziku (aneb Kterak zahanbuji toho nejlepšího fyzikáře, jakého jsem měla tu čest poznat, a že je sakra dobrej) a totálně nechápu matiku (což s láskou k fyzice není až tak neslučitelné, jak by se mohlo zdát), takže na fyzikální seminář mi nezbylo než zapomenout (pořád mohu doufat, že do třeťáku se blejsknu, stane se ze mne premiant a místo jednoletého dějepisu si napařím jednoletou fyziku - když budu doufat potichu, nikomu to neublíží). Chemie mne neláká a třebaže bych coby hypochondr k smrti ráda věděla o každé plísni ve vzduchu a třiceti druzích potvor, které se mnou sdílejí polštář, biologii jsem kvůli bídné kapacitě paměti byla nucena rovněž vynechat. To mi samozřejmě nebrání cpát si do hlavy dějiny světa.


1. Jednoletý dějepis (čtvrťák)
Dává to celkem smysl. Jak praví zesnulý filosof:"Those who cannot remember the past are condemned to repeat it."(Ti, kteří si nepamatují minulost, jsou odsouzeni k tomu, ji opakovat.) Po prázdninách se navíc vrací dějepisář, kvality jehož sarkastických a humorných poznámek, morbidního uvažování a teatrálního vystupování jsem zatím nedosáhla. Až budou mít vyšší síly zase chuť někomu trhat achillovky, vynechejte našeho Dějepisáře; vřelý dík, Vaše
Nevěřící Mejtr.

2. Dvouleté základy společenských věd
Protože zbyly. A protože school psychologist je zjevně natolik povznesená nad drobné lži, že se nebála prohlásit, že by mě viděla (řvouc: "Ticho v soudní síni!") jako soudkyni.
Ne, dělám si legraci. Dlouho jsem uvažovala nad psychologií, se školní psycholožkou bylo probíráno i to právo, nicméně nijak optimistická v tomto směru nejsem. Viděla jsem zlomek toho, co se právník musí nadrtit a v čem se orientovat - sakra, vždyť je to právník - a i to by vydalo na malou knihovnu. Jenže, na druhou stranu, psycholog začíná na dvanácti hrubýho...
Pokud jsem to pochopila, základy společenských věd obnášejí právo a filosofii.

3. Jednoletá psychologie (čtvrťák)
Co dodat? Baví mne se v lecčems pitvat a vede to na-gymplu-slavná school psychologist. Zvědavá jsem. Jak na ni, tak na to, co budu v budoucnu vlastně dělat.

4. Dvouletá anglická konverzace
Psát anglicky mi nečiní obtíže. U mne existuje pouze všeobecná kolonka Psaní, která praví, že smířit se se zadáním (= přestat neuroticky panikařit) trvá dvacet minut, smířit se s pracákem trvá dalších deset a vymyslet, potažmo sepsat, námět ve stavu ignorantského pohrdání vším, všemi a sebou především trvá zbylých třicet(plus pět minut mimo rámec), co se však týče mluvení, jsem p-p-prost-tě… "I am… I - I - I mean… just a second, I am always being nervous… bůhůhůůů..."
Budu se učit mluvit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Victoria Victoria | Web | 8. února 2015 v 11:52 | Reagovat

Gratuluju k výběru seminářů :-D. Vím, jak těžké rozhodnutí to je, ale to už je holt život :-D.
Dějepis jsem taky měla. Místo něho jsem předtím měla španělštinu, ale jelikož nás začala učit jakási Milagros z Peru, tak jsem to vzdala :-D. Dějepis byl ale docela sranda. Většinou si jenom píšeš poznámky, nebo se učíš do jiného předmětu :-D. Ale ze mě si příklad neber :-D.
Společenské vědy jsou moje láska :-). Právo mě sice nějak extra nebavilo, ale filozofie je úžasná, na tu se těš! Ale samozřejmě záleží na učiteli, já jsem měla štěstí na profesorku.
Psychologie je taky super! Pitvání se v lidské mysli je sice občas děsivé, ale děsně mě to bavilo.
A angličtina? Skvělá volba! Taky jsem ji měla (9 h aj týdně) a celkem mi to pomohlo. Naučila jsem se improvizovat v mluvení :-D. Každopádně úplně nejvíc mi v angličtině dala asi ta jazykovka. Je to skvělý pocit, když si dokážeš pokecat s Američanem, jsou vážně fajn :-D. Horší však je, že se mi začíná míchat americká a britská angličtina. Celý život jsem se učila tu britskou a najednou slyším všude "američtinu" :-D.

No nic, promiň za dlouhý komentář.
Těším se na nějaký poučný článek o gramatice - hodilo by se pár slov k interpunkci :-D.

Měj se hezky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama