Funguji na rozlišení 1366x768, ve Firefoxu a jsem amatér, takže za rozplizlost vzhledu... nemohu.
|PATISK SE ZAPOVÍDÁ.|
|Reklamocpavci, odejděte, nebo budete asimilováni.|

Jak se mi nechce chtít tetování

17. července 2017 v 9:27 | Maitter z Creepfellu |  | Provinilcovy hemzy
Informace první: Samoa je ostrovní stát v Polynésii. Informace druhá: tattoo ve významu tetování vzniklo ze samojského slova tatau, které znamená ťukat, klepat. Jeden článek tvrdí, že pochází z tahitského tatu/tatau, ale to je vcelku jedno, poněvadž oba ty jazyky patří do austronéské jazykové rodiny a v ní do polynéské větve, která se dělí na východní, kam se řadí tahitština, a západní, kam spadá samojština. Tadá. Informace třetí: Na Samoe je tetování tradiční. Muži se tetují od kolenou po(d) žebra a jejich tetování se nazývá pe'a. Tetování žen, malu, sahá od místa pod koleny k horní části stehen. Nepoužívají se anestetika (zdroj). Kůl, co?
A teď k hlavnímu tématu ó článku. Mai a tetování.


Když se podívám na internet, najdu spoustu nechutností. Fakt mraky. Hromady a hromady tetování, které mne odpuzují kvalitou a/nebo obsahem. Z některých nápadů mi vyloženě běhá mráz po zádech.
Jenže já nechci nic velkého. Nic brutálního.
Většina odstrašujících článků se zabývá infekcí. Je třeba najít sterilní salón se sterilními nástroji a kvalitní barvou. Jasně. Nic jiného by mě ani nenapadlo. Barva také obsahuje částečky kovu, takže riziko, byť malé, zánětu/popálení na magnetické rezonanci může být docela vtipné (zdroj). To mě nezajímá. MR je psycho sama o sobě. Pak jsou tu autoimunitní reakce a alergie (podle tohoto článku nejčastěji na červená barviva). Co je na všech alergiích boží, je fakt, že mohou propuknout ve třech letech věku, jenže také v šedesáti. Nic mne neláká víc než si na stará kolena zašpásovat s astmatem. U tetování se může alergie objevit okamžitě, anebo za pár měsíců. Půlroků. Let. Pětiletek. Juchů. Patřím k těm šťastlivcům, kteří se zatím alergiky nestali (pokud se nepočítá tělesně i psychicky ničivá reakce na silné kafe, heh), a ideálně se jím nechci stát ani po tetování.


Dřív se mi myšlenky na tetování občas mihly mozkem a nechaly se chvilku poválet na jazyku, ale nikdy tam nesídlily příliš dlouho. Kromě potenciálních zdravotních problémů mě straší též rodiče a názor společnosti. Nenapadlo by mě, že tetování může být důvodem, proč vás tam či onam nezaměstnali, dokud mi jedna bytost nepopsala vlastní zkušenost. Ne, že bych plánovala vystavovat tetování na odiv, nicméně mě to užírá.


Některé reakce na tetování jsou pochopitelné, což mi volby zrovna nezlehčuje. Jeden z mých rodičů si oblíbil názor, že tetování je sebepoškozování a zohavování stejně jako náušnice, piercingy, plugy, o implantátech ani nemluvě. (To přijde zvrácené i mně. Ach ano, bylo by boží mít rohy a ocas... kdybych se s nimi byla narodila.)
Uši jsem si nechala propíchnout ve dvanácti letech. Jde o formu sebepoškozování, zahrnujete-li do této kolonky všecko, co porušuje původní podobu člověka z nelékařských důvodů. Stále však rozlišuji mezi sebepoškozováním pramenícím z psychických potíží a sebepoškozováním za účelem -
Šmarjá, kašlu na to. V hlavě ty argumenty mám, na papíře se převtělí do nesrozumitelného chaosu. Žere mě hygiena, rizika a názor ostatních, v tomto pořadí. Tečka. Mou snahou je obhájit tetování sama před sebou. Což se daří... na víc než půl.


Nyní ta zajímavější část. Čím že si to chci ničit své krásné tělo. Chci slovo. Tedy, devět slov, pokud mi zájem vydrží a neumřu na rakovinu nebo alergii.
1. život, existence - zendegi - perština
2. příroda - priroda/pryroda - ruština/ukrajinština
3. rovnováha, vyváženost - pínghéng (pínchon) - čínština
4. pravda, skutečnost - satya - sanskrt
5. soucit - sympónia - řečtina
6. porozumění - havaná - hebrejština
7. logika - takka(/takká?) - thajština
8. nadšení, zápal - netsui - japonština
9. úhel pohledu, názor - tesaket - arménština
Ano. Mám ráda cizí abecedy. Řeckou umím, na azbuce a japonštině pracuji. Nerozhodla jsem se, v jakém pořadí budu s jazyky pokračovat.
Ještě si ta slova budu tak dvaačtyřicetkrát ověřovat, ale prozatím jsem si víceméně jistá. Tetování je navždy, napořád a za konec života. Chci si dobře rozmyslet, co si vezmu do hrobu. Pokud si tam něco vezmu. Dračáková dvacetistěnka mi předpověděla, že nezemřu, avšak nebudu žít věčně, takže si nejsem jistá. (Někdy vám představím svou tiefling Dearg. Je skvělá.)(Tiefling je rasa z Dungeons & Dragons.) Netuším, kam které tetování umístím. Záda nejsou vhodná z praktického hlediska, zápěstí je příliš na očích, nárt znamená risk zanícení, protože chodím především v botaskách (v létě v sandálech, jenže v létě je risk infekce celkově mnohem vyšší než v chladnějších obdobích, pročež nikdo nechce provádět operace přes prázdniny...), stehna se mi nelíbí, prsty jsou příliš na očích, na holeň se tetují šílenci s prahem bolesti do nebe... hell, nakonec z toho nic nebude. *uchechtne se* Uvidí se.


To mám z toho, že chtě nechtě se zaujetím dumám nad symboly. Nad těmi devíti slovy jsem přemýšlela dny a patrně ještě budu.

Jinak dobré ráno.

Vaše Mai

P. S. Těšíte se na sedmou sérii Hry o trůny? Nebo už jste se dívali v noci?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Victoria Victoria | Web | 18. července 2017 v 10:57 | Reagovat

Nad tetováním jsem uvažovala snad celou pubertu, ale nikdy jsem se k tomu neodvážila. A když si vzpomenu na ty motivy, co jsem si chtěla dát, jsem ráda, že jsem to neudělala :-D.
Každopádně hádám, že bys si tvůj rodič zřejmě myslel, že jsem šílená. V patnácti jsem si nechala propíchnout pupík. Ani toho moc nelituji. Momentálně ho ale nenosím. Chtělo by to trochu plošší břicho :-D.

Kdybych si to někdy rozmyslela a zešílela, nechala bych si někde vytetovat Even in death may you be triumphant. Darren je jeden z mých nejoblíbenějších spisovatelů, takže to je jedna věc. Druhá věc je, že se s tímto citátem plně ztotožňuji. I vzhledem k tomu, jaké psycho stavy jsem občas zažívala... prostě má ta myšlenka v sobě nějakou zvrácenou sílu. Ale pravděpodobně se nikdy neodvážím :-D. Už kvůli tomu, že bych každému musela vysvětlovat, co to znamená a proč to mám :-D.

Tvé možná budoucí tetování se mi líbí moc :-). Je to originální a má to nějakou myšlenku. Není to nic bezduchého. Akorát si myslím, že bys právě musela každému vysvětlovat, co to znamená.

2 IvčaSammet IvčaSammet | E-mail | Web | 19. července 2017 v 19:20 | Reagovat

Já jsem tetování chtěla vždycky :-D Už snad od patnácti vím, co bych si nechala vytetovat a dodnes jsem na to nezměnila názor ... Mám jen jeden velký problém, a to je dokopat se k tomu :D Navíc hodně zapasím s financema :D

Každopádně ale tvůj nápad se mě hodně líbí, navíc to vypadá hodně dobře a není to něco, co by "přestalo bavit" :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama