Funguji na rozlišení 1366x768, ve Firefoxu a jsem amatér, takže za rozplizlost vzhledu... nemohu.
|PATISK SE ZAPOVÍDÁ.|
|Reklamocpavci, odejděte, nebo budete asimilováni.|

Posedlost získáváním informací ze všech okruhů nadbytečna

10. července 2017 v 12:27 | Maitter z Creepfellu |  | Provinilcovy hemzy
Tak prosím, nadbytečno je nyní uznávaný pojem. Internet snese všecko. Tento článek nemá východisko, slouží k předání informací a přemítání nad nesmrtelností chrousta a obav.


Zatím jsem nedobojovala. Uzavřením školního roku skončila první bitva, na konec srpna se chystá další. Jeden reparát, dvě doklasifikace, pět komisionálních zkoušek. Tři roky a pět půlroků. Zapomeňte na nemoci, choďte do školy za každých okolností. Pravděpodobně nedopadnete se známkami příliš dobře, nicméně vynecháte tresty za absenci. Adyjé. Jeden den se teleportujete do místního ošetřovacího zařízení, necháte se ozářit a vysát a obsluha vám otráveně oznámí, že bolest znemožňující dýchání a pohyb je vlastně docela běžným jevem. Eh. Nope. Odpoledne, když jste konečně zproštěni čekání na vyšetření a výsledky, se to zlepší, zajdete si do cukrárny pro neurobudič a další den padnete s teplotou. Meh. Takhle jsem plnila docházku druhé pololetí.Faktem zůstává, že se na zkoušky těším. Koneckonců si všecko zopakuji ještě jednou a budu vědět víc, přičemž vědomosti mi v mozku vydrží i delší dobu. To je dobře. Je to kůl. Hlavně nikomu neříkejte, že vaší zálibou je se učit. Mnohá stvoření se co do reakcí pohybují mezi hlubokou nedůvěrou, posměchem, nevěřícností a sarkasmem, libovolné kombinace jsou vždy přítomny. Jauvajs.


Matematika, chemie, fyzika. Děje(ne)pravá, němčina, ZSV (základy společenských věd aneb právo), ZSVs (seminář ze ZSV aneb sociologie a ekonomie), biologie. Bigola, děják a ZSV mě upřímně štvou. Všecko je to hromada k memorování. Kusy chemie samozřejmě musítě umět zpaměti také, ale tam se může student spolehnout na systém v názvosloví. Zničme triviální názvy, tu úmornou naschválnost.


Učitelé mi popřáli hodně štěstí. To mne velmi překvapilo. Čekala jsem, že problémové studenty prostě nechají usmažit se na vlastních šťávách.


Nevadí mi fyzická práce, leč jako většinu lidí mne také neláká představa, že jí strávím celý nedůchodový život (už na základce jsme si vesele povídali o tom, jak naše generace do důchodu nepůjde nikdy, hehehe). A vzpomínám si, jak fascinující pro mne bylo zjištění, že člověk smí (musí) práci změnit několikrát během života. No jo. Bývám naivní a ustrašená. Takže gympl chci dodělat.


Rovněž mám pocit, že mne všichni nenávidí, pohrdají mnou a navenek se tváří neutrálně, třebaže mají co dělat, aby mi od plic nesdělili, co jsem to za bujnou vegetaci hlouposti, neschopnosti, nezasloužené existence a emocionálních trosek. Ty myšlenky jsou natolik dotěrné, že se zřídkakdy necítím malá, ponížená a bezcenná. Není fascinující, kolik lidí všeho věku má takto nespolupracující mysl?


Jasně, rozum ví, že to není pravda. A může za ty výbuchy emocí hraničářství, nebo mé běžné já? Jsem vůbec nemocná? Dá se s tím něco dělat? Proč je emocionální vývoj a pokrok tak pomalý? Na co mám právo?
BLA!

Málem jsem napsala Sean Bean...

Inu, to je všecko. Žijte dlouho a blaze. Sledujte seriál Poslední vládce větru a bude vám lépe.

Mej z Kopce

P. S. Takřka přestávám řešit texty písní. Víceméně. Kéž by Řezník dělal instrumentálky, nemohu jej poslouchat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Bludičkový uvítací výbor pro ztracené i nalezené. Uveďte, prosím, své bytí.

Z(a)tracenec 23.8% (39)
Kýho výra! 2.4% (4)
Neidentifikova(tel)ný nález 9.8% (16)
Bláhová existence 14.6% (24)
Zubatá bez kosy 4.3% (7)
Psychouš nejvyšší kvality 26.2% (43)
Dělej, zařvi. 5.5% (9)
Já. Tečka. 13.4% (22)

Komentáře

1 Victoria Victoria | Web | 11. července 2017 v 11:57 | Reagovat

Sakra, Mai! Teď jsi mě teda vyděsila. Ty jsi nemocná? Nemůžu si pomoct, ale při slově "ozařování" si představím rakovinu. Píšeš tak tajemným způsobem, že jsem trochu zmatená, takže nevím, jestli to chápu správně. Jestli to tak je, tak je úplně jedno, jaké máš školní výsledky. Hlavní je se uzdravit!!!

Škola... páni, vůbec jsem netušila, že je to tak vážné. Budu ti hrozně moc držet palce. Víš, gympl ti ale nezaručí úžasnou práci. Ani úspěch. Vlastně znám dost gympláků, kteří teď dělají ve fabrice nebo v obchodě. A naopak znám dost lidí i z různých, na první pohled "podřadnějších" škol, kteří se vyšplhali neskutečně vysoko. Ty se svými schopnostmi a inteligencí můžeš dělat cokoli. Třeba jít do novin. Pracovat v zahraničí. Možností je spousta. Tímhle tě nenabádám k tomu, abys to vzdala. Jen chci říct, že i kdyby to náhodou nevyšlo a ty nakonec přestoupila na jinou, třeba trochu lehčí školu, není to konec světa! A není to ani ostuda.
A to mluvím i tak trochu z vlastní zkušenosti. Mohla jsem být už bakalář a přitom mám za sebou teprve prvák.

Zajímavé je, že se v poslední době mezi bloggerkami vyskytuje hrozně moc hraničářek. A všechny mají umělecké nadání. Že by to spolu nějak souviselo?
Osobně sleduji tři hraničářky a jejich blogy jsou opravdu zajímavé. Kdybys chtěla, můžu ti na ně poslat odkazy. Třeba by ti to pomohlo trochu pochopit sebe samu. Je to nemoc, ano, ale myslím, že se s ní budeš muset naučit žít, ne proti ní bojovat.

A že tebou všichni pohrdají, nenávidí... podle mě je to opravdu jen pocit. Nevidíš lidem do hlavy. Nejhorší jsou právě domněnky. A pokud ti to trochu udělá radost, já tebou určitě nepohrdám. Sice poslední dobou od tebe nemám žádnou zpětnou vazbu, ale chápu to. Máš vlastní život, vlastní problémy. Ale stejně tvůj blog každý den kontroluju a čekám na jakýkoli článek. A jsem ráda, že vím, že pořád statečně bojuješ.

Měj se krásně, Maitterko! Věřím, že už bude jenom líp.

2 Victoria Victoria | Web | 13. července 2017 v 10:09 | Reagovat

Milá Maitterko,

páni, to bys nevěřila, jakou jsem měla radost, když jsem si přečetla všechny ty komentáře! Takže... děkuji moc za milá slova, hnidopišství, tipy i ukázky. A hlavně za tvůj kouzelný styl psaní a důvtip (tvé kouzelné já :-D). Jsem ráda, že se povídky líbily. Díky tvé zmínce o Shanovském stylu jsem se nafoukla do obřích rozměrů, tak jen čekám, kdy zase splasknu :-D. Ale jak já říkám, vždycky je co zlepšovat.

Ty překlepy! Vůbec jsem si jich nevšimla! Až mi přijde nový notebook (což snad bude brzy), budu si muset některý den udělat čas a všecko to opravit.

Ale jen drobná připomínka, Mai. Že jsem napsala, že nedostávám žádnou zpětnou vazbu, to rozhodně neměla být výčitka!
Samozřejmě jsem ráda za každý tvůj komentář, připomínku, ale čti můj blog klidně jednou za rok, jakkoli se ti zachce :-). Skoro jsem tě litovala, když jsem na mailu viděla, kolik času jsi musela obětovat mým blábolům :-D.

K tvým písničkám. Pustila jsem si je jako zvukovou kulisu k psaní tohoto komentáře. Žádnou z nich jsem neznala, ale byla jsem mile překvapená.

Lay My Body Down zněla celkem pěkně, ale nezaujala mě natolik, abych se k ní vracela. Zkrátka neurazí, nenadchne.

Come With Me se mi moc líbila. Trochu ve stylu Nightwish. Takže za mě super.

Familiar Hell si mě okamžitě získala. Ta zpěvačka má neskutečný hlas! Takže díky, k téhle se určitě budu vracet a mrknu i na další skladby :-).

Clockworks je zvláštní. Vyvolává ve mně tak trochu pocity úzkosti. Nemůžu se rozhodnout, jestli se mi líbí nebo ne.

Drink se mi pro změnu nelíbí vůbec. Přijde mi moc uřvaná a nelíbí se mi ani zpěvákům hlas.

The Call of the Mountains je super! Na Nightwish nebo Avantasiu to nemá, ale je to velmi příjemná skladba na poslech. Rozhodně si od Eluveitie najdu i jiné. Díky za tip :-).

U Sie (Sii? :-D) si písničky dost vybírám. Tahle se mi popravdě moc nelíbí. Možná kdyby do toho nezpíval ten chlap... :-D

3 Victoria Victoria | Web | 15. července 2017 v 9:39 | Reagovat

Nejdříve jsem myslela, že jsem vstoupila na špatnou stránku :D. Páni, to je nádhera! Nový design má osobnost :-).

Jen tak mimo mísu - už mám u sebe nový notebook! Zatím si s Ludvíkem na sebe trochu zvykáme. Překvapením pro mě bylo, že má fakt velká písmenka na klávesnici. Takže za případné chyby, překlepy, se rovnou omlouvám.

A už nebudu spamovat, neboj. Měj se krásně, budu se těšit na nový článek ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama