Funguji na rozlišení 1366x768, ve Firefoxu a jsem amatér, takže za rozplizlost vzhledu... nemohu.
|PATISK SE ZAPOVÍDÁ.|
|Reklamocpavci, odejděte, nebo budete asimilováni.|

Knihy přerůstají poličky

2. května 2018 v 12:19 | Mai z Creepfellu |  | Světy zdánlivého černobíla (pseudorecenze, přírůstky)
Co jsem neaktualizovala knihovnu, přibylo mi dost knih. Ne že bych umírala touhou vyhazovat peníze z okna, ale přicházejí narozeniny, Vánoce, Stvořitelčiny narozeniny, Vánoce, přátelé třídící půdu... a tak.
Nalezení posledního přírůstkového článku hlásí 2015. Och. Ach tak. Tak tohle bude docela super. Nadčlánek. Člán. Ne, dělám si legraci, prostě aktualizuji knihovnu a sem prásknu to nejnovější.
Začneme jazyky, protože ty nemají nijak líbivé obálky: Skladba spisovné češtiny, Japonsko-český / česko-japonský velký slovník (kolektiv), Gramatika současné japonštiny (kolektiv), Japonsko-český slovník (Krouský), Moudrost věků: Lexikon latinských výroků, přísloví a rčení (Kuťáková, Marek, Zachová), Cvičebnice esperanta (tu jsem sebrala v knihovním výprodeji, protože... je to umělý jazyk, boží).
Pokračování ve starších dílech: Lion Feuchtwanger - Oppermanové, Franz Kafka - Amerika, Henryk Sienkiewicz - Potopa
A na konec ta zábavná část:


Marissa Meyerová - Měsíční kroniky 1 a 2
Marissa Meyerová poskládala ze známých i svých příběhů krásnou pohádku, která vypadá tak, jak bych ji napsala, kdybych si ponechala své idealistické já. Žasla jsem a nadšení mi stále leze po mozku. Až donedávna jsem vlastnila pouze poslední díl, Winter, avšak nyní ke mně připluly Cinder a Scarlet, což činí z Cress jedinou knihu, jež mi chybí.


S. J. Maasová - Skleněný trůn 2-5
Sarah J. Maasová. Je šílená, to se jí musí nechat. Ke konci to začíná přehánět s těmi ultratajnými záchrannými plány a párováním (byť sympatickým), přesto doporučuji celou sérii. Čtivost, humor, fantazie. Fantazie! (Že si Stvořitelka touží přečíst i další díly, je určitě výborná výmluva k sehnání všech... že ano... že... kruci. NELITUJI.)


Ilona Andrews - Kate Danielsová 9: Magie spojuje
MILUJI svět Kate Danielsové. Kdo touží po škatulce, vězte, že se jedná o urban fantasy. Nebo něco na ten způsob. Magie spojuje jest devátým (předposledním, obávám se) dílem série, jejíž kvalita v průběhu pokračování neupadá. Do nebes vychvaluji překlad Hany Šimečkové, na internetu nezastihnutelné (anebo zakrněly mé slídicí schopnosti), protože ta žena dokáže vše. Vše.
Začátek Magie spojuje se zdál stran slovní zásoby zvláštní, podívala jsem se tedy a... HANA ŠIMEČKOVÁ UŽ NENÍ PŘEKLADATELKOU! Za co?! Za cooo?! Tak či tak doufám, že jde jen o kontrakty, protože nadaných překladatelů se po světě toulá málo. Na druhou stranu, pakliže zmizela jen kvůli smlouvě hloupého nakladatele... DARN YOU!
Bojím se ji přečíst.


George R. R. Martin
Píseň ledu a ohně 2: Střet králů
Sen Ockerwee
Píseň ledu a ohně postupně dávám dohromady... velice pomalu. Zatímco Hru o trůny a Tanec s draky jsem ukořistila v této starší podobě, Střet králů byl získán pozdě, a tak vypadá, jak vypadá. Sen Ockerwee je Martinův s Písní nesouvisející román, jehož překladu se ujal Richard Podaný... a odolej dvornímu překladateli Darrena Shana, nu, jen to zkus :-D


Holly Blacková a Cassandra Clareová - Magisterium 3 a 4
Doplněk na velice zábavnou Železnou zkoušku a Měděnou rukavici (již jsem zatím nečetla... to přijde). Čtivost Holly Blackové a zvrhlé zvraty Cassandry Clareové. Překladatelku Pavlínu Zagolovou z jiných děl neznám.


Darren Shan - Sága Darrena Shana 8-10
K Shanovi není co dodat. Je můj. Brzy bude všecko od něj moje. Brzičko.


Jeff VanderMeer - Jižní zóna 1: Anihilace
Vítejte v příběhu o izolované zóně anomálií a zrůdností. Nemohla mi nepřipomenout Piknik u cesty a vážně se na ni těším. K vzteku zjištění, že jde o trilogii. Zase. Ghh, prostě to u tak úzkých děl nacpěte do jednoho. (+ Kolotoč nadávek na marketing.)


Gillian Crossová - Ztraceni 2: Temný pokoj
Kéž by přeložili třetí díl. Tak studená zajímavá dějová linka... uf. Sehnat první díl, Temnou zemi, a přinutit k existenci díl třetí.


Leigh Bardugo
Šest vran 1: Šest vran
Six of Crows 2: Crooked Kingdom - anglická verze se ke mně dostala úplnou náhodou v neděli :-D Jedno mi nedává smysl... proč sakra Crooked Kingdom přeložili jako Prohnilé město?


Aleš Pitzmos - Vesmírná asociace 3: Jas kvasaru
Závěr české sci-fi trilogie, nepořízené sice pro mne, ale vyčkávající i na mé čtyři oči.


Andrzej Sapkowski - Zaklínač: Bouřková sezóna
Zaklínač - definitivně poutavý svět, škoda jen, že jsem se nejdřív nepustila do povídek a schroustla sérii, počínaje Krví elfů. Dost možná bych se v ní orientovala o fous lépe. Sapkowski se se čtenářem nemaže a hází jedno jméno, reálii či historický fakt (doufáte ve fakt) za druhým. Bouřkovou sezónu, samostatný román, jsem zabavila sprostému nečtenáři. Sprostému, neb knihami pohrdá.
A je mým partnerem.
Dlouhá historie.


Douglas Adams - Hitchhiker's Guide to the Galaxy 5: Mostly Harmless
Jednoduché. Chyběl mi pátý díl v angličtině.


Brandon Sanderson - Archiv Bouřné záře 1: Cesta králů
Vypadá na ultraepickou sérii, má 900 stran, řadí se k fantasy a na každém rohu o ní zvučí dobré recenze. Začátkem jejího osudu se stalo zjevení se pod naším vánočním stromkem.


Toť vše.

Maiii
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Bludičkový uvítací výbor pro ztracené i nalezené. Uveďte, prosím, své bytí.

Z(a)tracenec 23.8% (39)
Kýho výra! 2.4% (4)
Neidentifikova(tel)ný nález 9.8% (16)
Bláhová existence 14.6% (24)
Zubatá bez kosy 4.3% (7)
Psychouš nejvyšší kvality 26.2% (43)
Dělej, zařvi. 5.5% (9)
Já. Tečka. 13.4% (22)

Komentáře

1 Victoria Victoria | Web | 10. května 2018 v 16:04 | Reagovat

Z Měsíčních kronik jsem zatím četla jen Cinder a byla to super sci-fi pohádka! Scarlet mám doma, ale ještě na ni nepřišla řada. Další díly snad brzy dokoupím, už kvůli těm nádherným obálkám :-).

Skleněný trůn mě lákal, ale po té, co jsem přečetla první díl Trůnu, tak mě ta chuť přešla :-D. Nemám ráda hlavní hrdinky bez špetky inteligence a milostné trojúhelníky. Možná přečtu i další díly, ale nespěchám na to. U Skleněného trůnu se to vůbec netroufám odhadovat :-D.

Jak se ti líbilo to Šest vran? Dost mě to láká, ale jistá si nejsem. Chtělo by to nějakou recenzi :-)

Geralta jsem si naprosto zamilovala! Já teda začínám od povídek. První díl byl místy trochu zmatený a zdlouhavý, druhý už je jízda. Mimochodem, jak čteš jméno Geralt? V diskuzích jsem se setkala, že se to čte, tak, jak se to píše, a ne "Džeralt". Ale mně to prostě jinak nejde přes pusu :-D.

Já si chci brzo koupit za všechno to utrpení ve škole Jméno větru, tak už se těším :-D.

2 Victoria Victoria | Web | 10. května 2018 v 16:05 | Reagovat

[1]: Prý první díl Trůnu :-D. Samozřejmě jsem měla na mysli Dvůr! Z toho vyplývá, že se mi to nejspíš fakt nelíbilo :-D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama