Funguji na rozlišení 1366x768, ve Firefoxu a jsem amatér, takže za rozplizlost vzhledu... nemohu.
|PATISK SE ZAPOVÍDÁ.|
|Reklamocpavci, odejděte, nebo budete asimilováni.|

| Chytání oka mžiků

Se sborem v Itálii - část III. - Siena, Řím

18. dubna 2015 v 13:36 | Maitter z Creepfellu
Jsem tu! Zdravím!
Ještě než se pustíme do pitvání všeho ošklivého (potažmo aktuálního), nechť je odhalena třetí část fotografií z Maitteřiny první návštěvy Itálie. Uvidíte katedrálu, pár záběrů ze Sieny, jak jsem si hrála při čekání na autobus a příjezd do římského hostelu.

Vnějšek katedrály už tu sice byl, ale celá stavba je natolik neuvěřitelná, že neuškodí prohlédnout si ji znovu, z trošku jiného úhlu.

Se sborem v Itálii - část II. - Siena

4. dubna 2015 v 18:46 | Maitter z Creepfellu
Jelikož se, jak pravím v hlášení, odebírám do dalekých krajin mimo virtuální půdy Internetu, zveřejňuji aspoň další hromadu pro počítač náročných, silně neprofesionálních, ale snad stále potěšujících fotografií z březnové návštěvy Itálie.


Ještě než jsme se vrátili ke katedrále (paní sbormistryně rozhodla, že nemá smysl, abychom vyrazili na prohlídku všickni najednou, a bude stačit, když se uvnitř zjevíme po skupinkách během rozchodu), procházeli jsme přilehlé uličky nebo se flákali na náměstí Piazza della costituzione (za název děkuji Gůglu). Je prý známé tím, že prý vypadá jako mušle. Tehdy jsem zjistila, že stejně jako nemám fantazii stejnou jako hvězdáři, nemám ji stejnou jako architekti a lid.
Každopádně náměstí jsem fotila také, protože samo o sobě vypadalo hezky, navíc se tam konal festival čokolády (a světe div se, nic jsem si na něm nekoupila. Nejspíš jsem spáchala hřích vůči sobě).

Se sborem v Itálii - část I. - Siena

30. března 2015 v 11:01 | Maitter z Creepfellu
Tak vkládám podruhé. Snad tentokrát půjde zobrazit...

Zjišťuji, že žít se dá výhradně z opečených sendvičů s mazací čokoládou a že můj kašel zní jako nesynchronizovaná miniaturní ozubená kolečka v pokročilém stadiu rozpadu.
Tadá.
Osmnáctého března proběhl školní den jako obvykle. Následovala povinná zkouška - myslím, že neoficiálně se nesmělo ani umřít - a kolem čtvrté hodiny odpolední jsme vyjeli. Celou noc jsme nespali v autobuse a devatenáctého března jsme dorazili do Sieny.
Kdo a proč?
Pěvecký sbor gymnázia, jež navštěvuji, byl na cestě za koncertováním v Itálii. Naše obdivuhodná sbormistryně všude všechno domluvila (v prvé řadě o nás byl zájem) a absolvovali jsme zběžnou (na mě) prohlídku Sieny, Říma a Florencie. Nejlepší byly koncerty, Svatopetrské náměstí a šílený obchůdek Signum. Uvidíte.
Obyčejně do zahraničí nejezdím, potažmo jsem, co si pamatuji, z domoviny vystrčila paty dvakrát v životě - jednak do Waldmünchenu v sedmé třídě (nepřekonatelný zážitek pět metrů za hranicemi) a jednak do Londýna v třídě deváté - to už vypadalo o něco lépe. Tudíž jsem cestou do Itálie a v Itálii (ne)přirozeně dokumentovala totálně všecko od modrých nočních autobusových světýlek, co byly fakt krásně modrý, přes okenice, které jsem si kdovíproč zamilovala, až k programu školy, v níž jsme vystupovali (a programu kostela, v němž jsme vystupovali, a programu druhého kostela, v němž se vystupovali... pokud tam byl).
Paměť je mi úplně k ničemu, ale fotografie se snad budou líbit i bez ní. Pro původní velikost (za niž se tak trochu omlouvám, neboť pomalejší počítače budou článek načítat hodinu) na fotografii klikněte pravým tlačítkem a zvolte Zobrazit obrázek. Je to zdlouhavé, vybírejte pečlivě. *zakření se*
Tak hurá do toho:

Z města ven

8. února 2015 v 15:04 | Maitter z Creepfellu
Civilní fotky z Sony Xperia L (C2105)
Už nikde, nikudy, nikam nechodím, takže také nefotím. Občas, jako dneska, se za okny prožene něco, co zatoužím mít zdokumentované, a pak to takhle dopadá. Ty nejsilnější poryvy větru a rozházený sníh jsem už zachytit nestihla, ale samotná krajina vypadá stejně hezky. A kravín. A silnice. Ha.

Chytání oka mžiků

6. března 2013 v 13:20 | Maitter z Creepfellu
Tato rubrika je věnována mé fotografické tvorbě/experimentování. Fotím mobilem, 3.2 megapixelů, což sice není úplně špatné, ovšem pouze v dobrém světle, a tatínkově zrcadlovce se v žádném případě nevyrovnám. Na druhou stranu některé fotografie /ty, jež na mne nejvíce zapůsobily či k nimž se váže Něco pro mne důležitého/ se povedou, a tak se s nimi v uvozovkách pochlubím zde. Budu ráda za každý dojem, i kdyby vás zaujala jen jediná ze všech fotek:-)

Fotím cokoliv. Kdykoliv. Co se mi zlíbí, co mne strhne, zaujme, chytí a nepustí.
 
 

Reklama