Funguji na rozlišení 1366x768, ve Firefoxu a jsem amatér, takže za rozplizlost vzhledu... nemohu.
|PATISK SE ZAPOVÍDÁ.|
|Reklamocpavci, odejděte, nebo budete asimilováni.|

| Podivuhodné shluky slov

Kapesníčkovej magnát

15. srpna 2015 v 18:40 | Maitter z Creepfellu
Blabáseň I. třídy (z-z-z-zbřezna?). Jen taková pro zasmátí, v mezihře mezi kapitolami. Komentář o vzniku, řekla bych, není třeba.

Opus magnum, konečně exoplanety a Tak vypravujeme

10. srpna 2015 v 17:01 | Maitter z Creepfellu
Opus magnum je pojem pro Velké dílo alchymistů, tedy Kámen mudrců (filosofů, chcete-li), to mne ovšem nezajímá. Druhá možnost užití tohoto ó vznešeného slovního spojení spočívá v označování vrcholných uměleckých děl těch či oněch umělecky založených lidí, výhradně slavných. Od latiníků je to docela podraz, že slovo opus (práce, dílo) odporuje své koncovce a úplně klidně si žije život středního rodu, přičemž množné číslo zní opera. Hnus, velebnosti, že? Aspoň víte, proč jsou operní pěvkyně operní. Může za to italština.

Sečteno

2. května 2015 v 0:14 | Maitter z Creepfellu
Taková jedna nepříjemná chaotická báseň, která tu bude zaclánět, aby se přehnaně nesvítilo na předešlý článek. Původně v ní neexistovaly závorky, nicméně autorovo šílenství v té ošklivé době dosahovalo téměř vrcholu / dna / co je vám milejší, takže posléze nabyly na nezbytnosti.

Křišťálová holka

8. dubna 2015 v 6:44 | Maitter z Creepfellu
Schválně jak dopadne naplánovaný článek. A příběh, který vedl ke vzniku Křišťálový holky? Je dole pod básní, aby nezkresloval první dojem (kdovíproč mi to připomíná čtení poslední stránky jako první).

rozsypaný

28. února 2015 v 14:00 | Maitter z Creepfellu
Bylo mi křehce, smutně a špatně. Lepší komentář bohužel nemám... konkrétní podnět si nevybavím.

 

Třetí Natašce

30. ledna 2015 v 19:06 | Maitter z Creepfellu
28. 7. 2015
Nataška. Říkala jsem Vám, kdo byla Nataška? Úžasná paní naprosto ohromující duševní síly. Při listování její básnickou sbírkou mě chytila poetická nálada... Jak hlásá název, jedná se o třetí báseň jí věnovanou.Prsty se proplétají
knihou tvých básní
o životě
na stránkách úsměvy
letní objetí
do očí se vkradla
barva závoje
a listy papíru se krabatí
pod tíhou sentimentu

každý z nás bojuje
do úplného konce
a ty mi pomáháš i dnes
ve všech mých
malichernostech
nevzdám se
(jak bych jen mohla)
přísahám
tobě na počest

Suverénně nejstupidnější básnička na celém širém zlosvětě

24. ledna 2015 v 23:13 | Maitter z Creepfellu
Dobře, dobře... já vím, že se to nedělá, ale splašené hormony mi nedají spát. Rovněž jsem si v duchu přísahala, že měsíční pauza je největší možné zlo, hned za ní třítýdenní pauza následovaná pauzou týdenní... Nuže, seber se, Mai, krucinál!
Bohužel, v mé hlavě se pro vás vylíhl pouze tento donebevolající paskvil. Chemie je svinstvo. Růžovej svět, poníci, junykorni a podobná svinstva se však nekonají, takže stále ještě jsem v pořádku.
Říkala jsem si... kdybych psala básničku, byla by hodně špatná (a do smrti bych se za ni styděla). A potom jsem zcela kontraproduktivně začala psát básničku.
Hurá.
Ale nemějte obavy. O tomhle tématu už tu nikdy více neuslyšíte, nečiní mi sebemenší obtíže to dodržet.


Těší mne, že se známe I.

31. prosince 2014 v 15:39 | Maitter z Creepfellu
Záplaty děravou hlavu stejně neučiní lepší, takže si dovoluji vytahovat ze záhybů mysli své poetické oblíbence a představovat je v této pochybné rubrice coby záblesky cizích kvalit mezi mými paskvily. Básně mohou být celé a také nemusejí, když se celé nelíbí.

Krčím rameny (7. 4. 2013)

17. listopadu 2014 v 18:00 | Maitter z Creepfellu
28. 7. 2015
Věřte mi. Už nemám nejmenší tušení, o co šlo, jen vidím tu apatii.


Začíná další šílený týden a na kapitolu pravděpodobně nebude čas. Tak aspoň blabásničku.

Přetvořím se

4. října 2014 v 22:49 | Maitter z Creepfellu
Nejčerstvější z mých blabásniček - jako obvykle silně pozitivní. Považuji ji v porovnání s jinými výtvory za celkem zdařilou (celkem, protože svůj experiment "Znovu" stále nemohu překonat), ač mi rýmy stále činí obtíže. Hlavně vylévám hnusy zevnitř.
 
 

Reklama