Funguji na rozlišení 1366x768, ve Firefoxu a jsem amatér, takže za rozplizlost vzhledu... nemohu.
|PATISK SE ZAPOVÍDÁ.|
|Reklamocpavci, odejděte, nebo budete asimilováni.|

Za obloukem (ZOO)

(ZOO) 2. kapitola 1/2

12. září 2015 v 23:11 | Maitter z Creepfellu
Zaměstnanější už patrně nebudu. Využiji své nepřítomnosti na cyklistickém kurzu, který se koná příští týden, a trochu Creepfell oživím.
S touhle kapitolou mám problém, neboť se tu s otravným entusiasmem kloubí nová a stará verze ZOO a výsledek nezapadá do mé představy nijak elegantně. To mě štve. Potřebuji navázat elegantně.
První část je velice krátká a uvádí do děje jednu z mých ne-rowlingovských hlavních postav. Druhá část, delší a snad i zajímavější, by měla brzy následovat. Obě věnuji Victorii; jako obvykle se mnou má nekonečnou trpělivost. Děkuji.

II.
Ministerstvo posmrtných záležitostí

Sirius si nebyl jistý, kde se tam vzal, ale když zahnul do, hmm, stopadesátéprvní ulice, v úžasu zjistil, že tu řada domů najednou přechází ve vysoký les. Nejkrajnější z kouzelnických domovů tvořily obrovské kmeny, do nichž byla vyřezána kulatá okna a rozličně tvarované dveře.

(ZOO) 1. kapitola

3. srpna 2015 v 13:39 | Maitter z Creepfellu

I.
Jste mrtví? To nic, to je tu normální.


Pěšina jej opravdu vedla k vesnici a Siriusovi trvalo jen pár minut, než k ní došel. Žádnou ceduli hlásající její název nemohl najít. Rázoval si to tedy po prašné cestě mezi domy, které se tvářily normálně, i mezi domy různě pokroucenými a zatočenými a nejraději by zaklel všechny ty úzkostně udržované předzahrádky, jejichž pestrobarevné obyvatelstvo se jej čas od času pokusilo sežrat. Aspoň mu ale bylo jasné, že v mudlovské vesnici se nenachází.
Nesnáším kytky.
"Ehm, promiňte!" zavolal na první osobu v dohledu a rozběhl se k ní. Šlo o sotva vystudovanou dívku mdlé tváře a rozježených světlých kadeří, opírající se o kamennou zídku u křiklavě zeleného domku. Vzhledem k rozličnému vkusu kouzelníků se Sirius ani nepozastavil nad jejími obstarožními šaty a kabelkou, vykládanou čímsi, co podezřele připomínalo hadí oči.
"Promiňte," zopakoval Sirius. "Viděla jste také toho draka?"
"Samozřejmě," přisvědčila dívka blahosklonným tónem. "To byl přeci norský ostrohřbetý z Firriny stáje."
Siriuse trochu uklidnilo, že se jedná o běžnou záležitost, a dál se na draky nevyptával. Chtěl zpátky svou hůlku, chtěl vědět, co se stalo s Harrym, Remusem, Moodym a ostatními a chtěl vědět, kde se tu vůbec u všech všudy vzal.

(ZOO) Prolog

9. listopadu 2014 v 17:17 | Maitter z Creepfellu
(Ó, ano. Opět píši, přetvářím, vylepšuji. Tentokrát souvisleji. Sbohem, měsíční odmlky.
Update 3. 8. 2015: Ehm... dobře, na eliminaci odmlk ještě zapracuji. Siriusovo jméno skloňuji ošklivě i s koncovkou, neboť se tak skloňuje všude v knize i filmech... stejně skloňuji i ostatní jména tohoto rázu.)
Poslední, co si Sirius pamatuje, je souboj Smrtijedů a Řádu na Odboru záhad. Najednou se objevil na poli uprostřed ničeho, bez hůlky, bez přátel i nepřátel. Co se u Merlina stalo? A jak? Je tu vůbec někdo?
 
 

Reklama